Yaşlı kadın çok korkuyor…

Eskişehir'de 10 gün önce evine giren bir şahıs tarafından küpeleri için kulakları yırtılarak gasp edilen yaşlı kadın, gaspçının serbest bırakılmamasını istiyor.

Fatma Üre, 75 yaşında. Alanönü Mahallesi Bekir Çavuşlar Sokak’taki evinde tek başına yaşıyor. Üre, 10 gün önce namaz kıldığı sırada evine giren bir gaspçının saldırısına uğramıştı. Barış P. adlı şahıs yaşlı kadının kulaklarındaki küpeleri asılmak suretiyle gasp ederken Üre’nin kulaklarının yırtılmasına neden oldu. Barış P. polisin takibi sonucu olaydan iki gün sonra yakalanarak cezaevine gönderildi.

Hastanede tedavi yapılan Üre ise evinde tek başına kalmaya devam ediyor. Olaydan çok korktuğunu ifade eden Üre, gaspçının gelip yanında dikilmesini hiç unutamadığını söyledi. ‘Olaydan sonra elim ayağım tutmaz oldu’ diyen Üre, “O anı hiç unutamıyorum. Çok korktum, yüreğim çarpıyor. Yemek yiyemiyorum, elim ayağım tutmaz oldu. Gaspçının serbest bırakılmasından da korkuyorum. Onu serbest bırakmasınlar, çıkmasın cezaevinden. Cezaevinden çıkarsa benim canım tehlikede.” diye konuştu. Olaydan sonra gündüzleri kızının gelerek yanında kaldığını anlatan Üre, akşam evinde tek başına kalmaya devam ettiğini, kapı ve pencereleri sıkı sıkı kapattığını ifade etti. Üre, daha önce bakkala ekmek almaya gittiğini ancak artık dışarı fazla çıkmadığını söyledi. Kulaklarındaki yaraların iyileşmeye başladığını belirten Üre, “İki gün önce dikişleri aldırdım. Ancak pansumanı iyi yapılmadığı için sol kulağım tam iyileşmedi. Biraz ağrı yapıyor.” dedi.

Üre’nin oğlu Sabri Üre de annesinin olaydan çok etkilendiğini kaydederek, “Psikolojisi bozuldu, olayı hiç unutamıyor. Yan tarafta bulunan kendi evime çağırıyorum, kalmak istemiyor. Sık sık ziyaret ediyoruz. Biz sormadan durup dururken olayı anlatmaya başlıyor, heyecanlanıyor.” şekinde konuştu.