Yasli kadin yanginda ölümden döndü…

ESKISEHIR -17 Kas 2005 - Eskisehir'de çikan yanginda yasli bir kadin ölümden dönerken kendilerini can havliyle disari atan yakinlari yasli kadinin hayatini kaybettigini zannederek göz yaslarina boguldu.

Apartmanin orta katinda Hamidiye Çobanoglu’nun (82) ikamet ettigi evde çikan yangin üst kati da dumana bogdu. Apartmandan dumanlarin yükseldigini gören mahalle sakinleri durumu hemen itfaiyeye ve polise bildirdi. Üst katta bulunan Belma Çobanoglu ve kizi Seda Çobanoglu can havliyle kendilerini pencerelerin önüne atarken anne-kiz olay yerine gelen itfaiye ekiplerinin yardimiyla kurtarildi.

Ancak yanginin çiktigi katta bulunan Hamidiye Çobanoglu’nun içerde kaldigini gören anne-kiz göz yaslari içerisinde yasli kadinin kurtarilmasini istedi. Bu sirada evin arka balkonuna kaçan Hamidiye Çobanoglu’na ulasan itfaiye ve saglik ekipleri yasli kadini sedye ile çikararak ölümden kurtardi. Babaannesini sedyede gören Seda Çobanoglu bir anda öldügünü zannederek gözyaslarina boguldu. Saglik ekibinin durumunun iyi oldugunu söylemesi üzerine Çobanoglu ailesi rahat bir nefes aldi. Yasli kadin ambulansla Eskisehir Devlet Hastanesi’ne kaldirildi.

Itfaiye ekiplerinin yaptigi incelemede yanginin elektrik kontagindan çiktigi belirtildi. Yangin baslamadan önce ise Hamidiye Çobanoglu’nun oglu Rusen Çobanoglu’nu telefonla arayarak televizyondan sesler gelmeye basladigini söyledigi ögrenildi. Bu arada olay yerine gelen itfaiye ekipleri çift sira parklardan yangina geç müdahale ettiklerini belirterek dar sokak ve hatali parklardan dert yandilar. Olayla ilgili sorusturma baslatildi.