Yaşlı ninenin imdadına kar motoru yetişti

Muş'un Karlıdere köyünden yaya olarak karlı yollara düşen 65 yaşındaki ninenin imdadına kar motoru yetişti.

Karlıdere köyünde oturan Medine Çamlıca, Muş merkez Muratpaşa Mahallesi’nde oturan kızını ziyaret etmek için yola çıktı. Köy yolu karla kaplı olduğu için eline sopa alıp yaya olarak gitmek isteyen Çamlıca, köyden 3 kilometre uzaklaştıktan sonra Sivil Savunma ekipleri ile karşılaştı. Ekiplerin nereye gittiğini sormaları üzerine yaşlı nine, Muş’ta oturan kızını ziyarete cevabını verince Sivil Savunma’nın kar motoru ile şehre geldi.

Yorulduğunu ve çok üşüdüğünü söyleyen Çamlıca, “Kızımı çok özledim. Onu görmek, yanında kalmak için köyden yola çıktım. Uzun bir yürüyüşten sonra bana kar motoru rastladı ve kızımın evine götürdü. Allah Razı olsun.” dedi.

Sivil Savunma kar motoru sürücüsü Mustafa Ünal ise, Kayalısu köyünde hasta ihbarı almaları üzerine köye gittiğini, ancak hasta olmadığını görünce geri dönerken Medine Çamlıca’ya rastladığını söyledi. Çamlıca’ya rastladığında yorulmuş ve bitkin bir halde gördüğünü ifade eden Ünal, bu durum karşısında Çamlıca’yı alarak kızının yanına getirdiklerini dile getirdi.