Yaşlılara hizmet vermek için ‘Yaşam Evi’ açıldı

Giresun'da belediye sosyal tesisleri içerisinde yaşlılara hizmet vermek için 'Yaşam Evi' açıldı.

Giresun’da belediye sosyal tesisleri içerisinde yaşlılara hizmet vermek için ‘Yaşam Evi’ açıldı.

    Giresun Belediyesi’nin bünyesinde bulunan sosyal tesislerinin bulunduğu bina içerisinde yaşlılara sosyal ve kültürel faaliyetler alanında çeşitli hizmetler sunacak olan Yaşam Evi’nin açılışı bugün Vali Hasan Karahan katılımıyla gerçekleştirildi.

    Açılışta konuşan Sosyal Hizmetler Derneği Başkanı Ayşe Öndaş ve eski belediye başkanlarından Hasan Karaibrahim, tesisin açılmasında emeği geçenlere teşekkür etti.

Tesise ileride kendisi dahil olmak üzere herkesin ihtiyaç duyacağını söyleyen Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu, “Burası yaşlılarımızın gün boyu faydalanabileceği, sosyal ve kültürel aktivitelerini gerçekleştirecekleri, bir ortam olacaktır. Burası bir gün bizimde ihtiyaç duyacağımız bir yaşam evidir. “dedi.

Belediye tarafından açılan Yaşam Evi’nin bir takım eksiklerinin de kendileri tarafından giderileceği taahhüdünde bulunan Vali Hasan Karahan da “Bu yaşam evine ulaşmak için bir üst geçitten geçtim. Kendimde bu üst geçidi yürüdüm. Çok sağlıklı olduğunu söyleyemeyiz. Bu üst geçit için gerekli olan ne ise yapılacak ve yaşlılarımız, engellilerimiz için daha kullanışlı hale gelecektir. Yine hayırlı bir iş için açtığımız bu yaşam evinin de var olan eksikleri ne ise gidereceğiz.” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından açılış kurdelesi Vali Karahan ve Başkan Aksu tarafından kesildi. Açılış sonrasında Vali Karahan ve Belediye Başkanı Aksu, yaşam evindeki yaşlılarla bir süre sohbet edip sorunları hakkında bilgi aldı.