Yattara ‘oh’ çektirdi

Trabzonspor'da Yattara korkuttu. Sağlık kurulu başkanı Köksal Güney Yattara'nın ameliyat bölgesinde hafif bir ödem olduğunu ve 1-2 gün içinde iyileşeceğini açıkladı.

Trabzonspor Sağlık Kurulu Başkanı Köksal Güney, dün MR’ı çekilen İbrahim Yattara’nın ameliyat bölgesinde hafif derecede ödem tespit ettiklerini belirterek, 1- 2 gün dinlenmeden sonra Konyaspor maçına yetişebileceğini söyledi.

Köksal Güney, kaleci Jefferson’nun göğüs sol adalesinde ağrı bulunduğunu ancak çekilen MR’ın temiz çıktığını ve Konyaspor maçında forma giyebileceğini belirtti. Ufukhan’ın ise sağ uyluk arka adalesinde ağrı olduğunu anlatan Güney, şöyle konuştu: “Düz koşularla kontrol altına alındı. Maça yetişir. Sağ ayak bileğinde zorlama söz konusu olan Milan Stepanov 1- 2 gün düz koşularla tekrar bir değerlendirme yapılacak. Konyaspor maçına yetişme ihtimali yüksek” dedi

Köksal Güney, Hasan Üçüncü’nün ise düz koşulara devam ettiğini belirterek sözlerini şöyle tamamladı: “Düz koşulara devam ediyor. Konyaspor ve Kayserispor maçlarına yetişemeyecek. İngiltere’den dönen Ömer Rıza’yı ise kontrolden geçirdik. Sağlık durumu iyi. Pasif idmanlara başladı. 10-15 gün içerisinde takımla çalışmalara başlayabilir.”