Yattara’ya ceza kapıda!

Trabzonspor'un Gineli futbolcusu İbrahim Yattara'ya Vestel Manisaspor maçında gördüğü kırmızı kart nedeniyle para cezası verilmesi gündemde.

Yattara, Trabzonspor’un önümüzdeki hafta kendi sahasında karşılaşacağı Galatasaray maçında forma giyemeyecek ve takımını yalnız bırakmış olacak. Vestel Manisaspor maçında çok ucuz kırmızı kart görmekle suçlanan Yattara’ya teknik direktör Vahid Halilhodziç’in raporu doğrultusunda yönetimin ağır para ceza vermesi bekleniyor.

Teknik Direktör Vahid Halilhodziç de oyuncusunun sorumsuz davranışları karşısında şaşkınlığını ‘Yattara’nın kırmızı kart görmesine alışığım’ ifadesiyle dile getirdi.

Boşnak teknik adam, “Yattara acaba kırmızı kartı hak etti mi? Televizyonlardaki görüntüleri izledikten sonra bu oyuncumuza gerekli cezayı vereceğiz.” diye konuştu.

Yattara, Kıbrıs Rum Kesimi takımı Anorthosis Famagusta ile oynanan Şampiyonlar Ligi ikinci turun ilk maçında da kırmızı kart görmüş, takımını hem ikinci yarıda hem de ikinci maçta yalnız bırakmıştı. Gineli oyuncunun ligde ayrıca 3 de sarı kartı bulunuyor.