Yavaş: Sonsuz iktidar yoktur

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Erdoğan'a böyle yanıt verdi.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Twitter hesabındaki kapağına koyduğu sözle Erdoğan’ın açıklamalarına atıfta bulundu.

Twitter hesabında İzzetbegoviç’in sözleriyle bir kapak görseli kullandı. Yavaş’ın kapak görselinde, “Unutmayın ki sonsuz iktidar yoktur” ifadeleri yer aldı.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, bazı AKP’li isimler ile AKP Genel Başkanı ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, CHP’li belediyeleri hedef alan açıklamalarının ardından sosyal medya hesabında Aliya İzzetbegoviç’in sözlerinin yer aldığı bir görsel kullandı.

Yavaş’ın Twitter hesabında kullandığı arka plan görseli, Erdoğan ve diğer AKP’lilerin CHP’li belediyelere yönelik art arda yaptığı suçlamaların ardından geldi.

Yavaş’ın paylaştığı görselde, Aliya İzzetbegoviç’e ait şu sözler yer aldı:

“İktidara gelirseniz, hal ve hareketlerinize dikkat edin. Kibirli olmayın, kendini beğenmişlik etmeyin. Size ait olmayan şeyleri almayın, güçsüzlere yardım edin ve ahlak kurallarına uyun. Unutmayın ki sonsuz iktidar yoktur. Her iktidar geçicidir ve herkes, er veya geç, önce milletin ve nihayet Allah’ın önünde hesap verecektir.”

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan, bugün kabine toplantısının ardından yaptığı açıklamalarda da CHP’li belediyeleri hedef alarak, “CHP’li belediyeler Cumhurbaşkanlığını, bakanlıkları, valiliği, kaymakamlığı hiçe sayarak kendi başlarına yardım toplamaya, ekmek dağıtmaya, hastane kurmaya çalışıyorlar. Asli işlerini yürütemeyen belediyelerin giriştikleri bu tür faaliyetlerin amacı hizmet değil, şov yapmaktır” ifadelerini kullanmıştı.