‘Yavrularımızı kirli havuzlarda boğdurmayız’

Son zamanlarda internet kafelerde yaşanan gelişmelere dikkat çeken Başbakan Erdoğan uyardı.

”İnternet kafe işletmecileri kendilerine çeki düzen versinler. İçişleri Bakanlığımız zaten gerekli operasyonları başlattı. Gereği neyse sonuna kadar yapacağız. Çünkü gençliği biz, birilerinin çıkarı için feda edemeyiz, bir nesli feda edemeyiz, bunun üzerine gideceğiz.

Böyle, porno filmlerle, bilmem nelerle… Zerre kadar izzetleri, onurları varsa, bu nesli nasıl güçlü kılacaklar, bunun için yatırım yapsınlar, bu konuda yavrularımıza hizmet versinler. O zaman onları biz başımızın üzerinde taşıyalım. O yavrularımızı götürüp de bu tür, o kirli havuzların içerisinde bunlara boğdurmayız, gereği neyse yapacağız.”

Erdoğan, bugünkü Türkiye dünden nasıl daha iyiyse, yarın ki Türkiye’nin de bugünden daha adaletli, daha müreffeh olacağını ifade ederek, şöyle konuştu:

”Yarınki Türkiye’nin gençliği, ülkesine tam bir güven duygusu içerisinde olacak. Bütün istismar kapılarını kendi eliyle kapatacaktır. Biz, eğer 25 yaşı seçilme yaşı haline getirdiysek, bunun için getirdik. İstiyoruz ki geleceğe yönelik umutları artsın gençliğimizin. 25 yaşından itibaren, ‘Artık ben de ülkemin geleceğine yasama organı içerisinde bir güç katabilirim, benim de buraya katacaklarım olabilir’, desin.

Her anne, her baba, yavrusunun o parlamento içerisinde olmasını ister. Onun için de bir an evvel, evladının en iyi şekilde yetişmesini ve bütün sosyal aktivitelerin içerisinde, siyaset çalışmalarının içerisinde evladının yer almasını ister. Gidip de bu tür berbat yerlerin içerisinde yer almak, şehirlerin varoşlarında veya merkezlerinde gençlerin zayine, kaybolmasına hiçbir anne baba müsaade etmez. Her anne baba evladını, parlamentoda, yüksek makam ve mevkilerde görmek ister. İster kamu olsun, ister özel sektör olsun, buralarda görmek ister. El ele vereceğiz, devlet millet kaynaşmasıyla bütün pislikleri bertaraf edeceğiz, tertemiz bir ülkeyi beraber kuracağız.”