Yayla evlerini soyan 3 kişi yakalandı

Adana'nın Pozantı ilçesinde yayla evlerini soydukları belirlenen 3 kişi yakalandı.

Adana’nın Pozantı ilçesinde yayla evlerini soydukları belirlenen 3 kişi yakalandı.

Akçatekir beldesi başta olmak üzere, kış aylarında boşaltılan yayla ve bağ evlerinde hırsızlıkları önlenmek ve meydana gelen olayların faillerini yakalamak amacyıla İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri çalışma başlattı.

Yaylalarda devriye gezen ekipler, 00.30 sıralarında yapılan kontrollerde şüphelenilen ve içerisinde 3 şahsın bulunduğu bir aracı takibe aldı. Takip edildiklerini anlayan şahıslar kaçmaya çalışırken Akçatekir girişinde sivil ekipler tarafından durduruldu. Şahısların kimlik sorgularında birçok hırsızlık suçundan sabıkalı olduklarının tespit edilmesi üzerine, araçta yapılan aramada hırsızlık olaylarında kullanıldığı değerlendirilen eldiven, levye ve tornavida gibi malzemeler ele geçirildi.

Gözaltına alınan şüphelilerin sorgularında, eylül ve ekim aylarında Akçatekir beldesinde değişik evlerden 10 plazma televizyon, 1 dizüstü bilgisayar, 1 uydu alıcısı, 1 güç kaynağı ile 1 dijital fotoğraf makinesi çalınması olayının failleri oldukları belirlendi.

Şahısların yer göstermeleri sonucu Tarsus ilçesinde Emniyet Müdürlüğü ekipleri ile müşterek olarak 5 ayrı evde eş zamanlı yapılan aramada, 9 plazma televizyon, 1 dizüstü bilgisayar bir adet uydu alıcısı, 1 güç kaynağı ve 1 dijital fotoğraf makinesi ele geçirildi.