Yazar Vakasoğlu ‘Sevgi’ konulu konferans verdi

Araştırmacı-Yazar Vehbi Vakkasoğlu, sevgiyle insanın tarih ve olaylara bakışının değiştiğini belirterek, "Sevgi sultanları daima hayata ve tarihe iyi yön vermiş, kinle bakanlar ise tarihte kötü roller üstlenmiştir." dedi.

Küçük okuyucularıyla buluşan Vakkasoğlu, sevginin insan hayatındaki önemine ve tarihi olaylara değindi.

Gece, müzik öğretmeni Meltem Kaypak yönetimindeki okul korosunun sunduğu şarkı ve türkülerle başladı ve Okul Müdürü Ablullah Kayacan’ın açılış konuşmasıyla devam etti. Kayacan, öğrencilerden birbirlerine ve ailelerini saygılı olmalarını isteyerek, “Arkadaşlarınızı ve çevrenizdekileri giyimine kuşamına göre değil, bilgisine, becerisine ve çevreye davarınışlarına göre değerlendirmelisiniz. Biz öğrencinin giyimine, parasına değil, arkadaşlarına ve ailesine davranışlarına bakıyoruz. Sizi sevgi kahramanları olarak yetiştirmek istiyoruz.” dedi.

Sevgiyle insanın tarih ve olaylara bakışının değiştiğini söyleyen Vehbi Vakkasoğlu, “Hayata ve olaylara sevgiyle bakan insanla kinle bakan arasında çok fark vardır. Sevgi sultanları daima hayata ve tarihe iyi yön vermiş, kinle bakanlar ise tarihte kötü roller üstlenmiştir.” diye konuştu.

Vakkasoğulu, konferans sonunda yeni çıkan kitaplarını imzaladı ve öğrencilerin sorularını cevaplandırdı.