Yazar ve okur buluşmaları devam ediyor

Aydos Okuma Kulübü tarafından düzenlenen yazar ve okur buluşmalarının bu ay konuğu Dr. Halit Ertuğrul oldu.

Aydos Okuma Kulübü tarafından düzenlenen yazar ve okur buluşmalarının bu ay konuğu Dr. Halit Ertuğrul oldu. Dinleyicilere ‘Başarıda Moral ve Motivasyon’ konusunda bilgi veren Ertuğrul’u gençler ilgiyle dinledi.

Her ay bir yazarı okuyucuyla buluşturan Aydos Okuma Kulübü, bu ay eğitimci yazar Dr. Halit Ertuğrul’u sevenleriyle buluşturdu. Muhsin Yazıcıoğlu Kültür Merkezi’nde gerçekleşen söyleşiye, özellikle gençlerin büyük ilgisi vardı. Dinleyicilere sık sık güncel konulardan ve kendi hayatından kesitler aktaran Ertuğrul, insanların ömür boyu ezilmemesi için başarıya ulaşmaları gerektiğini kaydetti. Mutluluğun ve huzurun başarılı olup aileye ve sorunlara çare olmak olduğunu ifade eden Ertuğrul, “Ya başarılı olup insanlara çare olacağız, ya da başarısız olup çare arayacağız.” şeklinde konuştu.

Birkaç yıl önce üniversite sınavında ilk elliye giren öğrencilerle bir toplantı yaptıklarını ifade eden Ertuğrul, “Bu öğrencilerin ilk elliye girmeleri beni etkilemişti. Toplantı yaptığımız öğrenciler ilk olarak başarılı olmaya inandıklarını ifade ettiler. Süper zekâlı öğrenciler başaracaklarına inanan öğrencilerdir. Başarı bir aşktır, sevdadır.” dedi. İnsanın başarılı olabilmesi için öncelikli olarak kendisine bir değer biçmesi gerektiğinin altını çizen Ertuğrul, “İnsanların büyüklükleri gayelerinden, hedeflerinden kaynaklanır. Beyin insanları başarıya hazırlar. Siz kendinizi neye nasıl layık görüyorsanız onu başarırsınız. Mazeretlere sığınmayın, planlarınızı ertelemeyin.” diye konuştu.