Yazıcıoğlu: Avrupa yine iki yüzlülüğünü sergiledi

BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu, Belçika Mahkamesi'nin terör örgütü elebaşısı Dursun Karataş hakkında beraat kararı vermesini sert bir dille eleştirdi.

Avrupa’nın bu tür davranışla adeta terörü beslediğine ve Türkiye’nin aleyhine durumlara göz yumduğuna dikkat çeken BBP lideri, ”Avrupa bu tür davranışlarıyla hep Türkiye’ye karşı iki yüzlü olmuştur. Bizim düşman bellediklerimizi onlar dost belliyor ve bizim aleyhimize kullanarak Türk düşmanlığı yapıyorlar.” dedi.

Daha önce Sabancı suikastine karışan Fehriye Erdal’ın da Belçika mahkemesi tarafından serbest bırakıldığını hatırlatan Yazıcıoğlu, Karataş hakkında verilen kararın da Avrupa mahkemelerinden beklenebilecek bir karar olduğunu, süpriz olmadığını söyledi. Türkiye’ye karşı dışarda bir düşmanlık yürütüldüğünü söyleyen Yazıcıoğlu, ”Biz kime terörist diyorsak onlar sahip çıkıyor, kim Türk düşmanlığı yapıyorsa onlara ödül veriliyor. Ödül mü almak istiyorsunuz onların elinden, hemen Türk düşmanlığı yapacaksınız. Bu Avrupa’nın iki yüzlülüğüdür.” şeklinde konuştu.