Yazıcıoğlu; ‘Bizi asla birbirimize düşüremeyecekler’

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu, son dönemde yaşanan terör ve asayiş olaylarındaki artışın tesadüf olmadığını, belli kesimlerin desteğiyle kışkırtıcılık yapıldığını söyledi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın “Silahı bırakın gelin ne derdiniz varsa masada konuşun” şeklindeki açıklamalarını da değerlendiren Yazıcıoğlu “Başbakan büyük bir gaf yapmıştır” dedi. Yazıcıoğlu Türkiye’nin her an bir erken seçim ortamına girebileceğini de belirtti.
Cihan Haber Ajansı’nı ziyaret eden Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu, son dönemde yaşanan asayiş olayları ve terör konularındaki artışın arkasında karanlık güçler olduğunu belirtti. Yazıcıoğlu, bu coğrafyada yaşayan insanların uzun yıllar boyunca çeşitli akrabalık ilişkileriyle birbirine bağlandığını ve bu bütünlüğün asla bozulamayacağını ifade etti. Toplumsal olarak bir kaos ortamı yaratılmak ve Tükiye’nin bölgesinde etkisiz hale getirilmek istendiğini dile getiren Yazıcıoğlu, “Ama bilmeliler ki bu ülkenin birlik ve bütünlüğünü asla bozamayacaklar. Asla bizi birbirimize düşüremeyecekler.” dedi.

Başbakan Erdoğan’ın, “Silahı bırakın, gelin ne derdiniz varsa masada konuşun” şeklindeki sözlerini de değerlendiren Yazıcıoğlu, “Sayın Başbakan büyük bir gaf yapmıştır. Seçimden önce doğudaki sorunun anahtarı bende demişti. Kürt sorunu diye bir olay oluşturuldu. Sayın Başbakan çok ciddi bir hata yapmıştır.” şeklinde konuştu.

Yaşanan gelişmelerin Türkiye’yi erken genel seçime doğru götürdüğünü savunan Yazıcıoğlu, Türkiye’de gelinen noktada her an bir erken seçim yapılabileği noktasına gelindiğini ve partisinin bu konuda gerekli hazırlığı yaptığını anlattı. Bu çerçevede 30 Nisan 2006 tarihinde Ankara’da kongre yapacaklarını ve seçim çalışmalarını hızlandıracaklarını belirten Yazıcıoğlu, erken seçimin bir vatan hainliği olmadığını, aksine Türkiye’nin bu gibi durumlarda seçimin yararlı sonuçlarına tanık olduğunu sözlerine ekledi.

Cihan Haber Ajansı yöneticileri ile bir süre sohbet ederek ajans çalışmaları hakkında bilgi alan Yazıcıoğlu ve beraberindekiler daha sonra ajanstan ayrıldı.