Yazıcıoğlu gündem yaratacak önemli açıklamalar yaptı

Yazıcıoğlu, 23 Temmuz'da olası bir koalisyon için gündem yaratacak çok önemli açıklamalarda bulundu.

Eski Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı ve Sivas bağımsız milletvekili adayı Muhsin Yazıcıoğlu, ”Büyük Birlik hareketinin bağımsız milletvekilleri Meclise girerse biz, MHP’yi CHP’ye mecbur etmeyiz, AK Parti’yi de o Demokratik Toplum Partisi denen PKK’nın uzantısına mahkum etmeyiz” dedi.

Kahramanmaraş bağımsız milletvekili adayı Kemal Yavuz’a destek vermek amacıyla Kahramanmaraş’a gelen Yazıcıoğlu, Büyükyapalak beldesi yakınlarında kendisini karşılayan vatandaşlarla sohbet etti. Seçmenlerden destek isteyen Yazıcıoğlu, ”İhtiyaç olduğu takdirde gerçek anlamda milliyetçi, maneviyatçı, demokrat, bu toprağın kültürüne bağlı, bayrağına ezanına bağlı bir iktidar çıkartmak için anamız babamız gibi çalışırız” dedi. Türkiye’de seçimde baraj sorunu olduğunu ifade eden Yazıcıoğlu, 3 milyon oy alan bir partinin Meclise giremediğini savundu. Yazıcıoğlu, şunları kaydetti:

”Biz bir siyasi parti olarak mücadele ediyoruz. Milletin şartlanmışlığını kıramadığımız için baraj sistemi var. Onu aşamadık, bundan dolayı bu seçimde biz bağımsız adaylar olarak çıktık. Türkiye’nin her yerinde değil, iddialı olduğumuz ve arkadaşlarımızın iddialı olduğu belli yerlerde bağımsız adaylar koyduk. Büyük Birlik hareketinin bağımsız milletvekilleri Meclise girerse biz MHP’yi CHP’ye mecbur etmeyiz, AK Parti’yi de o Demokratik Toplum Partisi denen PKK’nın uzantısına mahkum etmeyiz.

MHP de bizim kardeşimiz, ötekiler de kardeşimiz, biz öyle bakarız. Bağımsız milletvekiline verilen oyların boşa gideceği yönünde söylentiler çıkarıldı. Bu durum zannedildiği gibi değil. Bağımsız adaya verilen her oy onun şahsına verilmiş sayılır. ‘Bağımsız aday’ veya ‘bir oy’ deyip geçmeyin. Unutulmamalıdır ki bir çivi bir nalı, bir nal bir atı, bir at bir yiğidi, bir yiğit bir orduyu, bir ordu bir milleti kurtarır. Bunun örneğini, iki dönem önce Mecliste 7 arkadaşımla birlikte ben gösterdim. Bugün de halkın arasındayım. Halkıma karşı utanacak bir şey yapmadım.”