Yazıcıoğlu: İdam cezasını getireceğiz

Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu, yaptığı açıklamada; Geçmiş hükümetlerin kaldırdığı idam cezasını kesinlikle geri getireceklerini söyledi.

Konya’nın Taşkent ilçesinde BBP ilçe teşkilatının açılış törenine katılan Genel Başkan Muhsin Yazıcıoğlu burada birtakım açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanlığı seçimleri ile ilgili olarak Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’nın çok fazla eleştirildiğini kaydeden Yazıcıoğlu, İmam Hatip Lisesi mezunu olduğu için imama benzetilerek cumhurbaşkanlığı seçimlerinde eleştirilmemesi gerektiğini dile getirdi. Genel Başkan Yazıcıoğlu, “Tayyip Erdoğan’a hesap soracaksan başka şekilde sor. İmama benzetiliyor, imam suçlu mu? İmam Hatipli suçlu mu?” şeklinde konuştu.

Yazıcıoğlu, TBMM’de 365 milletvekiline sahip olan bir hükümetin bir yasayı ortadan kaldırmış olması gerektiğini vurgulayarak, BBP’nin hükümet olması halinde birçok yasayı kaldıracaklarını belirtti. Yazıcığlu yaptığı açıklamada, “Başörtüsünü serbest bırakırım, imam hatipli ve meslek liseli çocukların üniversitede uğradığı haksızlığı ortadan kaldırırım ve dokunulmazlığı sadece milletvekilleri için değil herkes için kaldırırım.” ifadelerini kullandı.

İmralı Cezaevi’nde tutuklu bulunan terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan’a “Dürzü” diye hitap eden Muhsin Yazıcıoğlu; “Dizleri ağrıyormuş, nemden. Beni F tipine götürün diyor. Sen ne analar ağlattın ‘dürzü’, şimdi orda bunları istiyorsun.” dedi. Yazıcıoğlu, şöyle devam etti: “Şu anda 33 tane eri kurşuna dizen adam yaşıyor. Evvel ki hükümet ve bu hükümet Avrupa Uyum Yasaları adı altında idam cezasını kaldırdılar. Biz neye mal olursa olsun bu idamı getireceğiz. Çocukların ırzına geçip, boğup, kör kuyuya atanı, zevk için adam öldüreni idam ederiz, başka yolu yok.”

Konya’nın Bozkır ilçesinde pazar yerini gezerek vatandaşlarla sohbet eden Muhsin Yazıcığoğlu, Bozkır’da kıldığı cuma namazının ardından Hadim ve Taşkent ilçelerini de gezdi. Taşkent ilçesinde bir kıraathaneyi de ziyaret etmek isteyen Yazıcıoğlu, buradaki vatandaşların ilgi göstermemesi ve oynadıkları kağıt oyununa devam etmeleri üzerine buradan ayrıldı.

Akşam saatlerinde Konya’ya dönen Yazıcıoğlu, geçtiğimiz günlerde vefat eden İstiklal Savaşı Gazisi Veysel Turan’ın evine giderek yakınlarına başsağlığında bulundu.