Yazicioglu ‘Ülkeyi bölmeye çalisiyorlar’

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Baskani Muhsin Yazicioglu, alt ve üst kimlik tartismalariyla Türkiye'nin bölünmeye çalisildigini söyledi.

Partisinin Osmaniye il teskilati 3. olagan kongresine katilmak üzere Osmaniye’ye gelen Yazicioglu, son günlerde tartisilan “Türk milleti” tabirine degindi. Türk milleti tabirinden bu ülkeyi kuranlarin algilanmasi gerektigini belirten Yazicioglu, Basbakan Recep Tayyip Erdogan’in kullandigi Türk milleti tabirini elestirdi.

Yazicioglu, ülkede “Kürt sorunu” diye bir sorunun olmadigini ifade ederek, “sorun varsa bu sorunun Türkiye sorunlari oldugunu” belirtti. Yazicioglu, “Ülkemizde Kürt sorunu yoktur. Türkiye sorunu vardir. Bu sorunlar ortak sorunlardir. Gelin bu sorunlari çözelim. Türkiye Cumhuriyetinin kurulusunda Arabi, Kürdü, Bosnak’i, Azerisi, Çerkezi gibi herkes yer aldi. Bu yüzden Türk milleti olarak bunlari algilamaliyiz. Azinliklar olarak kastettigimiz bu ülkede yasayan gayri müslimlerdir. Onlari da biz emanet olarak kabul ederiz. Ancak azinliklarin etnik temele dayandirilmasi yanlistir. Siz bu ülkede (Kürt sorunu var) derseniz o zaman meseleleri de bu çerçevede çözmeniz gerekir. Alt üst kimlik tartismalariyla kimse bir yere varamaz. Bu tartismalari yapanlar gaflet, dalalet ve hatta hiyanet içersindedirler.” diye konustu.

Basbakan Erdogan’in “Bu ülkede Kürt sorunu var” açiklamalarina da sert tepki gösteren Yazicioglu, Kürt vatandaslarin da bu ülkenin bir evladi oldugunu ve anayasal haklardan esit sekilde faydalandiklarini söyledi. Yazicioglu, “Basbakan’dan önce, sözde bu sorunu ilk söyleyen bölücübasi Apo’dur. Simdi Türkiye, Apo’nun söyledigi çerçeveye girmeye basladi. Anayasaya devletin temel niteliklerinin çizildigi unsurlar degistirilmeye çalisiliyor. Yani bir devlet iki millet. Bu oyuna gelmeyelim.” seklinde konustu.

“ÜLKEYI BU HALE GETIRENLER SAHTE ATATÜRKÇÜLER, SAHTE MILLIYETÇILER, SAHTE DEMOKRATLAR VE SAHTE ISLAMCILARDIR”

Son günlerde gündemi mesgul eden Hakkâri’nin Semdinli ilçesindeki olaylara da deginen Yazicioglu, bu olaylarin kesinlikle bir tesadüf olmadigini, küresel dayatmanin bir sonucu oldugunu söyledi. Semdinli’nin PKK’nin ilk ortaya çiktigi ve 3 devleti birlestiren bir yerde olduguna da dikkat çeken Yazicioglu, söyle devam etti: “Böyle bir yerin seçilmesi tesadüf olabilir mi? Burada tespitlerimizi yaparken daha akilli olmak zorundayiz. Türkiye üzerinde küresel güçler tarafindan oyunlar oynaniyor. Bu oyunlarin bozulmasi gerekmektedir. Bizlere 2. Serv’i kabul ettirmeye çalisiyorlar. Ancak Biz nasil birincisini kabul etmediysek ikincisini de tokat gibi suratlarina atacagiz. Ülkeyi bu hale getirenler sahte Atatürkçüler, sahte milliyetçiler, sahte demokratlar ve sahte Islamcilardir.”

BBP Osmaniye Il teskilatinin Kösk Restaurantta yapilan kongresine partililerin yanisira genel baskan yardimcilari Ökkes Sendiller, Edip Özbas ve belediye baskani Davut Çuhadar da katildi. Kongre öncesinde küçük bir kiz, genel baskan Yazicioglu’na partinin simgesi gül hediye etti.

BBP Genel Baskani Yazicioglu, kongre öncesinde belediye baskani Davut Çuhadar’i partililerle beraber makaminda ziyaret etti.