Yedikleri yemekten zehirlendiler

USAK - Usak'ta Vala Gedik Lisesi Kiz ve Erkek Pansiyonu'nda 250 ögrenciden 55'i yedikleri gidadan zehirlenerek hastanelik oldu.

Usak Il Milli Egitim Müdürü Recep Düzgün ile Il Saglik Müdürü Dr. Ali Tasçi, zehirlenme olayi sonrasi pansiyonda incelemelerde bulundu. Sivasli Karayolu üzerinde bulunan Vala Gedik Lisesi Kiz ve Erkek Pansiyonu pansiyonunda zehirlenen ögrencilerden 32 tanesi Usak Bir Eylül Devlet Hastanesi’nde 23 tanesi de Usak Devlet Hastanesi’nde tedavi altina alindi. Diger ögrenciler okula gelen ambulanslardaki doktorlar tarafindan tedavi edildi.

Ögrenilen bilgiye göre 250 kisilik pansiyonda aksam yemeginde ögrencilere özel yemek firmasinin getirdigi köfte, pilav ve salata servis edildi. Saat 20.30 siralarinda önce 4 ögrencinin, ardindan diger ögrencilerin rahatsizlanmasiyla, olay ortaya çikti. Olayla ilgili bir ögrenci aksam yemegi menüsündeki köfteden zehirlendiklerini belirtti.

Usak Bir Eylül Devlet Hastanesi Bashekimi Dr. Erol Gilim, gida zehirlenmesinden 32 ögrencinin hastaneye basvurdugunu, yapilan ilk müdahaleden sonra ögrencilerin müsahade altina alindigini söyledi. Usak Bir Eylül Devlet Hastanesi Nöbetçi Sefi Kardiyoloji Uzmani Dr. Aslan Özdemir de ögrencilerin yedikleri köfteden zehirlendiklerini, önemli bir durumun olmadigini belirtti.