Yeğenini ağaca bağlayarak ölesiye dövdü

Kocaeli'nin Gebze ilçesine bağlı Kargalı köyünde 14 yaşındaki bir çocuk, öz amcası tarafından ormana götürülüp elleri ağaca bağlandıktan sonra sopayla ölesiye dövüldü.

Gebze’de Güzeller mahallesinde oturan ve Henkel Fabrikası’nda çalışan amcası Nuray Şentürk’ten (35) çok korktuğunu belirten

Tayfun Şentürk, “Tarlada çalışırken amcam yanıma gelerek bana neden çalışmayıp oyalandığımı sordu. Kendisine kesinlikle oyalanmadığımı, çalıştığımı söyledim. Amcam ‘hem çalışmıyorsun, hem de karşılık veriyorsun’ dedi ve beni dövmeye başladı.” dedi.

Öfkesi bir türlü geçmeyen amca Nuray Şentürk’ün köydeki yakınların müdahale etmesin diye kendisini ormanlık alana götürdüğünü belirten Tayfun, “Önce ellerimi bağladı. Daha sonra da beni bir ağaca bağlayarak elindeki sopayla dövmeye başladı. Önceleri vücudumun çeşitli yerlerine rastgele vuran amcam ağlayıp bağırmama daha da sinirlenerek kafama, yüzüme ve ağzıma vurmaya başladı. Sanırım ağzımda dişlerimden kırılan oldu.” diye konuştu.

Tayfun, daha sonra baygın düştüğünü ve amcasının kendisini ağaçtan çözerek elleri bağlı halde ormanda bıraktığını söyledi. Tayfun, uzun bir süre geçtikten sonra kendine geldiğini ve ayağında da müthiş bir ağrı olduğu için zorla asfalt yola kadar çıktığını söyledi. Tayfun Şentürk, daha sonra kendisini yolda gören Halit Açıcı’nın arabaya alarak jandarmaya getirdiğini ifade etti.

Tayfun’u elleri bağlı halde sekerek yolda yürümeye çalıştığını gören Açıcı Çelik Kapı’nın sahibi Halit Açıcı, “Önce gözlerime inanamadım. Elleri arkadan bağlanmış vaziyette sekerek yolda yürürken gördüğüm Tayfun’a yaklaştığımda yüz gözünün kanlar içinde olduğunu gördüm. Hemen aklıma organ mafyası geldi. Durup çocuğu arabaya aldım ve jandarmaya teslim ettim.” dedi.

Amcası tarafından hastanelik edilen Tayfun Şentürk, jandarma tarafından Gebze Devlet Hastanesi’ne götürülerek tedavi altına alındı.

Jandarma, olayla ilgili Nuray Öztürk’ü yakalamak için çalışma başlattı.