Yeni başkan Tekin merhum belediye başkanlarının kabirlerini ziyaret etti

Zonguldak Alaplı'da Cumhuriyet Halk Partisi'nden belediye başkanlığını kazanarak mazbatasını alan Nuri Tekin, Alaplı'nın merhum belediye başkanlarının kabirlerini ziyaret ederek, Kur'an-ı Kerim okuttu.

Zonguldak Alaplı’da Cumhuriyet Halk Partisi’nden belediye başkanlığını kazanarak mazbatasını alan Nuri Tekin, Alaplı’nın merhum belediye başkanlarının kabirlerini ziyaret ederek, Kur’an-ı Kerim okuttu.

Belediye Meclisi Üyesi Yaşar Çevik ile birlikte kabri Osmanlı köyü aile mezarlığında bulunan, 1966-1969 yılları arasında görev yapmış Alaplı Belediyesi’nin kurucu Belediye Başkanı merhum Eyüp Yaman, kabri Alaplı şehir mezarlığında bulunan 1969-1973 yılları arasında görev yapmış merhum Fahrettin Yazgan ve kabri Büyük Tekke köyü aile mezarlığında bulunan 1984-1986 yılları arasında görev yapmış merhum Ahmet Zeki Atalay’ın kabirlerini ziyaret eden Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin, Alaplı Belediyesi din görevlisi Hüseyin Yılmaz’ın okuduğu Kur’an-ı Kerim’in ardından dua etti.

Belediye Başkanı Nuri Tekin, merhum belediye başkanlarının, Alaplı’ya büyük hizmetlerinin bulunduğunu belirterek, kendilerini rahmet ve şükranla andıklarını bildirdi. Bugüne kadar Alaplı Belediyesi’nde görev yapmış tüm belediye başkanlarının ilçeye önemli hizmetler verdiklerini belirten Belediye Başkanı Nuri Tekin, “Bir kez daha ebediyete intikal etmiş belediye başkanlarımızı, belediye meclisi üyelerimizi, belediye personelimizi rahmet ve şükranla anıyorum. Onları hiçbir zaman unutmayacağız. Sağ olan belediye başkanlarımıza, belediyemizde görev yapmış belediye meclisi üyelerimize ve belediye personelimize de bir kez daha teşekkür ediyor, uzun ömürler ve aileleriyle birlikte mutlu bir yaşam diliyorum. Onları her zaman saygıyla ve şükranla anacağız.” dedi.