Yeni doğan bebeğe şehit eşin adı

Siirt'in Eruh ilçesindeki çatışmada geçen yıl şehit olan Astsubay Ünelli'nin eşi Şüheda Ünelli, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde doğum yaptı. Bebeğine ise hamileyken şehit verdiği eşinin adını koydu.

Edinilen bilgiye göre, 3.5 aylık hamileyken eşini Siirt’in Eruh ilçesinde teröristlerle girdiği çatışmada kaybeden Şüheda Ünelli, şehit Jandarma Astsubay Kıdemli Çavuş Ferhat Ünelli’nin adını yeni dünyaya getirdiği oğlunda yaşatacak.

Amasya Sabuncuoğlu Şerefeddin Devlet Hastanesi Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Ünitesi’nde 3.5 kilo ağırlığında 52 cm boyunda sağlıklı bir erkek çocuk dünyaya getiren oğluna şehit eşinin adını verdi.

Sezeryanla dünyaya gelen oğluna şehit eşinin ismini veren Şüheda Ünelli(19) buruk bir mutluluk yaşadığını dile getirerek, ”oğlunun eşinden en güzel hediye” olduğunu dile getirdi.

Oğlu Ferhat Efe’nin eşine benzediğini söyleyen anne Ünelli ”Oğlum, eşimden bana en güzel hediye ve hatıra. Keşke eşim de yanımda olsaydı. Şehit eşi olarak gururluyum”diye konuştu.

Şüheda Ünelli’nin annesi Şenel Celep ise ”8 Eylül’de Ferhatımızı kaybettik 8 Mart’ta kızım oğlunu dünyaya getirdi. Sanki bir Ferhat’ımız gitti başka bir Ferhat’ımız geldi” şeklinde konuştu.

Yetkililer anne Şüheda Ünelli ve oğlu Ferhat Efe Ünelli’nin sağlık durumunun iyi olduğunu söylediler.