Yeni haftada hava nasıl olacak?

Türkiye'nin kuzeyine kış geri geldi. Dün batıda başlayan kar yağışları bugün doğuda devam ediyor. Yeni haftada sıcaklıklar birçok bölgede çok hızlı yükselecek ancak yağışlar sürecek. Salı Trakya'da karla karışık yağmur var

Türkiye'nin beş büyük kent merkezinin hava koşulları şöyle: İstanbul'da gündüz hava bulutlu ve hafif yağmurlu olacak, poyraz esiyor sıcaklık 6-7 derece hissedilecek, gece yine yağmur var. Ankara'da bugün fazla bir yağış yok, hava bulutlu sıcaklık 6 derece. İzmir biraz soğudu, hafif yağmur var. Bursa'da geceki yağış hafifliyor, Adana hafif yağmurlu.

Marmara bugünlerde havanın en soğuk ve yağışın en kuvvetli olacağı bölge. Kar yağışları bugün etkisini kaybetti, bölgede yağış zayıf ancak Pazartesi ve Salı günü özellikle Trakya'da poyraz fırtınası var beraberinde şiddetli yağmur ve karla karışık yağmur olacak.

İç Anadolu'da gece bazı kesimlere kar yağdı ancak bugün yağış zayıf ve hava bulutlu, sıcaklık 7 dereceyi geçmeyecek. Yarın hava birden ısınacak.

BÖLGE BÖLGE 5 GÜNLÜK HAVA HARİTALARI VE İL İL 5 GÜNLÜK SICAKLIK DERECELERİ

Ege'de gökyüzü açık değil, akşama doğru kıyılarda yağmur görülecek. Denizciler dikkat: yarın Güney Ege'de şiddetli fırtına var.

Akdeniz'de güneş kısa süre görülecek, Antalya hafif yağmurlu. Bölgeye yarın kuvvetli lodos hakim olacak. Güneydoğu hafif yağmurlu, Antalya 19, Gaziantep 15 derece.

Doğu Anadolu'da bugün en fazla yağış kuzeyde görülecek.Erzurum-Ardahan-Kars-Bingöl boyunca tipi şeklinde kar yağabilir.

Gece Batı Karadeniz'de görülen kar yağışı bugün doğuya Gümüşhane çevresine ilerledi. Rize ve Artvin kıyılarında yağmur ama yaylalarda da kar bekleniyor. Tüm bölgede çok düşen sıcaklık yarın artıyor.