Yeni Milli Eğitim Bakan Avcı ilk ziyaretini Eskişehir’e yapacak

Kabine'de önceki gün yapılan değişiklikle Milli Eğitim Bakanlığı görevine getirilen TBMM Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu Başkanı ve Eskişehir Milletvekili Prof. Dr. Nabi Avcı, yeni görevindeki ilk ziyaretini seçim bölgesi Eskişehir'e yapacak.

Kabine’de önceki gün yapılan değişiklikle Milli Eğitim Bakanlığı görevine getirilen TBMM Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu Başkanı ve Eskişehir Milletvekili Prof. Dr. Nabi Avcı, yeni görevindeki ilk ziyaretini seçim bölgesi Eskişehir’e yapacak. Avcı, yarın Eskişehir girişinde törenle karşılanacak.

Bakan Avcı’ya, milletvekili olduğu Eskişehir’de her kesimden destek geldi. Dün eski Bakan Ömer Dinçer’den düzenlenen görevi devralan Avcı, yarın AK Parti Eskişehir İl Divan Kurulu toplantısına katılacak. Karayoluyla İstanbul’dan Eskişehir’e gelecek olan Nabi Avcı için şehir girişinde karşılama töreni düzenlenecek. Bakan Avcı, daha sonra konvoy eşliğinde söz konusu toplantının yapılacağı yere gidecek. Avcı’nın, AK Parti İl Başkanlığı ve Eskişehir Valiliği’ni de ziyaret etmesi bekleniyor. Bakan Nabi Avcı, daha sonra karayoluyla Ankara’ya dönecek.