Yeni moda gözdesi; Diş taşı

Üniversiteli öğrenciler başta olmak üzere liseli öğrenciler ve gençlerin yeni gözdesi dişlere takılan parlak süs taşları oldu.

Gaziantepli moda ve tasarımcı Zafer Memiş, bayan öğrenciler tarafından büyük ilgi gören taşın giderek yaygınlaştığını söylüyor.

Memiş, özellikle yaz mevsimlerinde bayanlar ve üniversiteli öğrenciler tarafından kullanılan taşların, güzel ve estetik gösterdiği için kullanıldığını belirtiyor.

Gaziantep’teki genç bayanların yüzde 60’nın dişlerine taş takdırdığını anlatan Memiş, diş taşlarının ortalama 3 ay ömrünün olduğunu kaydetti.

Takılmasının kolay, sağlık açısından ise doktor tavsiyeli olduğunu belirten Memiş, taşların 2 dakika gibi kısa bir sürede tamamlandığını dile getirdi.

Türkiye’de moda gündeminin çabuk değiştiğini ve gençlerin bu duruma ayak uydurmaya çalıştığını belirten Memiş, genç bayanların dişlerine takdırdıkları taşların yanı sıra, burunlarına ve kullaklarına çiftli küpe, kollarına ve ellerine döğme, hızma yaptıranların da bulunduğunu belirtti.

Bazı bayanların güzellik için göbek ve dillerine persing yaptırmak istediğini vurgulayan Memiş, “Persing’in vücuda zararlı olduğunu onlara anlatarak vazgeçiriyorum. Ancak buna rağmen yaptırmak isteyenler oluyor. Bu durumda yaptıran kişilerin düzenli ilaç kullanmaları gerekiyor” dedi.

Memiş, Türkiye’de son bir kaç yıl içerisinde özellikle üniversiteli öğrenciler tarafından döğme ve hızmanın süs aksesuarı olarak büyük ilgi gördüğünü, buna bir yenisinin ise ‘diş taşı’ olarak eklendiğini kaydetti.

Yeni nesil gençliğin, bir takım arayışlar içerisinde olduğunu ifade eden Memiş, giyim ve süs aksesuarlarında değişken bir hal aldığını belirtti.