Yeni proje ile Göller Yöresi turizme kazandırılacak

Adıyaman'ın Gölbaşı Kaymakamı Sefer Yılmaz, yeni projelerle turizmi canlandırmayı hedeflediklerini söyledi.

Yılmaz, Adıyaman’da Nemrut Dağı’ndan başka bilinen bir yer olmadığını, ailelerin dinlenecek, piknik yapacak bir mesire alanının bulunmadığını belirterek, Gölbaşı ve Azaplı Gölü’nde çevre düzenlemesi yaparak, mesire alanı, ışıklandırmalı yürüyüş ve koşu parkuru ayrıca 1 km.’lik bir bulvar yapmayı projelendirdiklerini söyledi.

Kaymakam Sefer Yılmaz, Gölbaşı Gölü kenarında yapılan mesire alanlarında 100 çınar, 100 mazı ve 200 tane selvi ağacı dikmeye başladıklarını, ayrıca Azaplı gölü çevresindeki Bağlarbaşı köyünde seyir terası olarak çardak ve Azaplı gölünde kuş gözlem evi yaptıklarını söyledi.

Projelerin yüzde 80’ini bitirdiklerini belirten Yılmaz, projelerin ihale usulü ile 650 bin YTL maliyeti olduğunu tespit ettikten sonra köy korucuları ve kamuda çalışan işçilerle birlikte çalışarak bu güne kadar 130 bin YTL harcadıklarını, projeleri 250 bin YTL civarında bir harcamayla bitirmeyi hedeflediklerini kaydetti.

Projelerin bitmesi ile beraber Adıyaman’a gelen yerli ve yabancı turistler Nemrut Dağı ile birlikte, Gölbaşı’nda kuş cennetine gelip göllerde kayık sefasına katılabileceklerini ifade etti. Kaymakam Sefer Yılmaz, proje kenarındaki arazileri işletmek üzere bedelsiz vermeyi düşündüklerini belirterek, Gölbaşı’nda girişimci ruhu ortaya çıkarmayı hedeflediklerini kaydetti.