Yeni stadın ihalesi ve yer teslimi yapıldı

Adana Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fazlı Bayram Hadi, Sarıçam ilçesindeki yeni stadın ihalesinin gerçekleştirildiğini ve yer tesliminin yapıldığını söyledi.

Adana Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fazlı Bayram Hadi, Sarıçam ilçesindeki yeni stadın ihalesinin gerçekleştirildiğini ve yer tesliminin yapıldığını söyledi.

Hadi, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Spor Bakanı Suat Kılıç, Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik’in pozitif ayrımcılık yaparak, 7 spor tesisi kazandırılmasını sağladıkları Adana’nın spor kenti olduğunu kaydetti.
Stadın yüklenici firma tarafından 18 ayda tamamlanacağını ifade eden Hadi, şöyle devam etti: “102 dönüm arazi üzerine yapılması hedeflenen UEFA standartlarında yapılacak 33 bin seyirci kapasiteli yeni stat 106 milyon TL’ye mal olacak. İhaleyi Alkataş-Ilgaz Şirketleri ortaklığı firma aldı. 18 ayda tamamlanacak olan çok kapsamlı stat bünyesinde 40 antrenman sahası, kafeteryalar ve diğer spor tesisleri bulunacak. Mevcut arazi üzerinde teknik elemanlar gerekli incelemeleri yaparak yer teslimi gerçekleştirildi. Bu konuda TEDAŞ, ASKİ ve Büyükşehir Belediyesi’ne de gerekli bilgiler verildi.”

Stattan, Adanaspor ve Adana Demirspor profesyonel takımlarının yanı sıra amatörlerin de yararlanacağını belirten Hadi, “Stadın tamamlanmasının ardından hava koşulları olarak 12 ay spor yapmaya elverişli olan kentimizde Avrupa ve dünya kupası karşılaşmalarına ev sahipliği yapmak için gerekli girişimlerde bulunacağız. Bu konuda deneyimli kadrolara sahibiz.” diye konuştu. Yüklenici firmanın yetkililerinin stadı ihalede yazılı olan tarihten önce teslim edeceklerini de ifade eden Hadi, tesis konusunda eksiklerinin bulunmadığını da sözlerine ekledi.