Yeni yılı denizde karşıladılar

Antalya'da emekliler 2007 yılını denize girerek karşıladı

Antalya’da avukatlar,doktorlar, mühendisler 2007 yılını denize girerek karşıladı. Yeni yılı denize girerek kutlayan emekliler, bu yılda geleneği bozmadı. Yeni yılı Konyaaltı sahilinde denize girerek karşılayan emekliler ellerindeki pankartlarla denize girerek yeni yıla “merhaba” dedi.
Saatler 23:59’u gösterdiğinde ayaklarını Akdeniz’in serin sularına atan emekliler saat 00:00’ı gösterdiğinde kendilerini mavi sulara bıraktı. Yaklaşık 20 dakika yüzen emekliler, sahilde yaktıkları ateşin başında ısındı. Emeklilere eşleri ve çocukları da destek verdi.

Bazı emekliler, eşleri ile birlikte yüzerken bazıları da sahilde alkışla eşlerine destek verdi. Antalya’da, kendilerine ‘Konyaaltı yaz-kış denize girenler gurubu’ adını veren grup, 2007 yılına denizde girdi. Konyaaltı sahilinde bir araya gelen yaklaşık 20 kişilik grup, çalışan emeklilerin maaşlarına yapılması düşünülen kesintiyi protesto etmek amacıyla pankart açtı.

Emekliler, “Biz her yıl yeni yılı Konyaltı sahilinde kutluyoruz. Kutlamalarımızda her yıl sayımız artıyor. Herkes yeni yılda değişik yerlerde eğlenip, yeni yıla coşkuyla girmeye çalışır. Bizde yaklaşık 10 yıldır Konyaltı sahilinde yüzerek giriyoruz.” dedi.

Trafik Kazalarını Önleme Derneği Başkanı Turgut Titrit, 2007 yılında kazasız bir yıl geçirmek için sürücülerin alkolü iken araç kullanmamalarını istedi.