Yenilginin faturası futbolculara kesildi

Sivasspor Teknik Direktörü Bülent Uygun, Konyaspor yenilgisinin faturasını, hakeme ve maç içinde kendi aralarında tartışan futbolculara kesti.

Konyaspor Teknik Direktörü Nurullah Sağlam da beraberlik için geldikleri deplasmandan galibiyetle döndükleri için çok sevinçli olduklarını söyledi.

Turkcell Süper Ligi 22. haftasında Sivasspor, kendi evinde Konyaspor’a 1-3 mağlup oldu. Maç sonrası bir değerlendirme yapan Sivasspor Teknik Direktörü Uygun, “Kazanabilleceğimiz maçı sahada yaptığımız hatalar nedeniyle kaybettik.” dedi.

Mağlubiyete gerekçe olarak da sahada futbolcularının sözlü tartışması ve buna zemin hazırlayan orta hakemi gösteren Uygun, “Hakemin futbolcuyla diyaloğu ve futbolcumun sinirlenip diğer futbolcum ile tartışması sonucu sahada sinir harbi yaşandı. Yenilgide bunun büyük etkisi oldu. Hakem bizim futbolcuya arkadan sarılıyor. Neymiş? Gidip onu ikaz ediyor. Varsa öyle bir şey ver faulünü. Bunlar küçükmüş gibi gözükmekle birlikte futbolcunun sinir yapısını bozuyor ve otomatikman nahoş şeyler ortaya çıkıyor.” şeklinde konuştu.

Maçta rakibe oranla daha fazla gol pozisyonuna girdiklerini kaydeden Uygun, iç sahalarda son vuruşları yapamadıklarını ifade etti. Uygun, “Rakiplerimiz özellikle iç sahalarda katı bir defans uyguluyor. Biz de kontrataklarla gol bulmaya çalışıyoruz. Ancak gol yollarındaki son hareketi yapamamanın sıkıntısını yaşıyoruz. Onunla ilgili gerekli önlemi alacağız inşaallah.” diye konuştu.

Her şeye rağmen yollarına devam ettiklerini belirten Uygun, şöyle devam etti:

“Futbolun doğasında yenmek de var, yenilmek de… Kazanabileceğimiz bir maçı kaybettiğimiz için herkesten özür dilerim. Önümüzdeki hafta Fenerbahçe maçında en iyi futbolu sergileyerek galip ayrılmak istiyoruz.”

– 1 PUAN İÇİN GELDİK, GALİBİYETE SEVİNİYORUZ –

Sivas’a 1 puan için geldiklerini ifade eden Konyaspor Teknik Direktörü Nurullah Sağlam da 3 puan aldıkları için futbolcularını tebrik etti.

“Zorlu bir deplasmana geldiğimizi biliyorduk.” diyen Sağlam, “Burada puan almak da bizim için önemliydi. Ancak galip geldiğimiz için çok mutluyuz. Maçı kazanmamızın reçetesi, performansımız ve inancımızın en üst seviyede olmasıydı.” dedi.

Büyük takımlarla aralarındaki puan farkının az olmasıyla ilgili bir soru üzerine ise Sağlam, “Benim için öncelikle insan önemlidir. Çok kişilikli bir ekiple çalışıyorum. Futbolcularım performanslarının yüzde 99’unu değil yüzde 100’ünü ortaya koyuyor. Büyük takımlarla aramızdaki puan farkının az olmasını da buna bağlıyorum.” şeklinde konuştu.