Yerköy’de bin öğrenciye aşure dağıtıldı

Yozgat'ın Yerköy ilçesinde faaliyet gösteren Gün Işığı Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği ile 80.Yıl Yerköy Ortaokulu ortaklaşa düzenlediği 4. Geleneksel Aşure Günü'nde yaklaşık bin öğrenciye aşure dağıttı.

Yozgat’ın Yerköy ilçesinde faaliyet gösteren Gün Işığı Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği ile 80.Yıl Yerköy Ortaokulu ortaklaşa düzenlediği 4. Geleneksel Aşure Günü’nde yaklaşık bin öğrenciye aşure dağıttı.

Aşure dağıtımına Yerköy Belediye Başkanı Mehmet Ağaoğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Yavuz, İlçe Müftüsü Necip Eren ve okul müdürleri katıldı. Dernek Başkanı Bahattin Karabulut, yaptığı açıklamada her yıl olduğu gibi bu yılda muharrem ayı münasebetiyle öğrencilere aşure ikramında bulunduklarını söyledi. Karabulut, “Bu mübarek ayda son üç sene olduğu gibi öğrencilerimize aşure ikramımızı yaptık. Geleneklerimizde yer alan ve kültürümüzün ayrılmaz bir parçası olan aşure gününü 4.kez öğrencilerimize aşure ikram ederek gerçekleştirdiğimiz için çok mutluyuz. Önümüzdeki yıllarda da bu etkinliği düzenli olarak devam ettirmeyi düşünüyoruz.” dedi

Öğrencilerin ve velilerin aşure dağıtımından oldukça memnun kaldığını ve hafta boyunca Muharrem ayı ve “aşure” hakkında vatandaşların bilgilendirilmesi gerektiğini vurgulayan Karabulut, “Dernek olarak dini ve milli değerlerimizi koruma ve bunları yeni nesillere aktarma gayreti içerisindeyiz. Öğrencilerin hem bilgi hem de kültürel boyutta kazanacakları çok şey olduğuna inandığımız için böyle bir etkinlik düzenledik. Bu yıl dördüncüsünü düzenlediğimiz etkinliğimizin finansmanını karşılamada yardımcı olan 80.Yıl Yerköy Ortaokulu öğretmen ve idarecilerimize ve bizi kırmayıp etkinliğimize katılan misafirlerimize çok teşekkür ediyorum. İnşallah daha nice etkinlikleri böyle dayanışma ve paylaşma içerisinde gerçekleştiririz. Bu vesile ile Muharrem ayının ilçemize, ilimize, ülkemize ve İslam alemine hayırlar getirmesini temenni ediyorum.” diye konuştu.