Yerköy ve Nevşehir arasında kardeşlik köprüsü kuruldu

Yozgat'ın Yerköy ilçesinde faaliyet gösteren Gün Işığı Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, Yerköy'de SODES kapsamında açılan Fetih Gençlik Merkezi ile Nevşehir'de GSB desteği ile açılan Damat İbrahim Paşa Gençlik merkezi kardeş oldu.

Yozgat’ın Yerköy ilçesinde faaliyet gösteren Gün Işığı Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, Yerköy’de SODES kapsamında açılan Fetih Gençlik Merkezi ile Nevşehir’de GSB desteği ile açılan Damat İbrahim Paşa Gençlik merkezi kardeş oldu.

    Derneğin yönetim kurulu üyeleri merkezi Nevşehir’de bulunan derneği ziyaret ederek kardeşlik köprüsü kapsamında birlikte yapacakları faaliyetler hakkında fikir alış verişinde bulundu.

    Gün Işığı Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkan Yardımcısı H.Bayram Ergenoğlu yaptığı açıklamada, dernek olarak sosyal ve kültürel faaliyetlere büyük önem verdiklerini söyledi. Ergenoğlu, “Fetih Gençlik Merkezimizle aynı gün açılışı yapılan Damat İbrahim Paşa Gençlik Merkezi’nin açılışına zaman darlığı nedeniyle katılamamıştık. Bu ziyaret vesilesiyle hem arkadaşlarımıza hayırlı olsun dileklerimizi ilettik hem de iki gençlik merkezinin kardeşlik temellerini attık.” dedi

    Kardeşlik köprüsü kurulan 2 gençlik merkezinin ilerleyen günlerde ortak etkinliklere imza atacağını kaydeden Ergenoğlu “Fetih Gençlik Merkezimizde planladığımız birçok etkinliği kardeş gençlik merkezimizle birlikte işbirliği yaparak gerçekleştirmeyi düşünüyoruz. Ayrıca ilerleyen zamanlarda öğrencilerimizle bir Nevşehir gezisi düzenleyerek kurulan bu kardeşliğin öğrencilere de yansımasını ve sadece kağıt üzerinde kalmamasını planlıyoruz. Umarım her iki merkezimizde hayırlı hizmetlere vesile olur.” diye konuştu.