Yeşil caz zamanı

Garanti Caz Yeşili Konserleri kapsamında 27 Mart-1 Nisan tarihleri arasında Alex Blake ve grubu sahne alacak. Grup 6 gece boyunca cazseverlere çalacak.

Akustik yeteneği ve yenilikçi yorumları ile tanınan ünlü bas sanatçısı Alex Blake ve grubu, 6 gece boyunca Türk cazseverlerle buluşacak. Alex Blake’e, klavyede Ted Cruz, saksafon ve flütte Chris Hunter, davulda da Victor Jones eşlik edecek.

Profesyonel müzik hayatına 12 yaşında başlayan Alex Blake, kompozisyon, yaylı enstrümanlar, teori ve aranjman konularında önemli hocalar ile çalıştı. The New Muse Brooklyn’de Reggie Workman ve Harry Constant, String Reunion’da Melonie Punter ve Akua Dixon ile besteci Richard Davis, Alex Blake’in müziğine önemli katkılarda bulundu.

NİSAN’DA CAZ

İstanbul Jazz Center’da Alex Blake Quartet’in ardından ise 4-8 Nisan tarihleri arasında Caribbean Jazz Project, 11-15 Nisan tarihleri arasında Mike Stern Band, 18-22 Nisan tarihleri arasında Jon Regen, 25-29 Nisan tarihleri arasında Allan Harris ve Kerem Görsev Trio, 2-6 Mayıs tarihleri arasında Harvey Wainapel ve Kerem Görsev Trio, 9-13 Mayıs tarihleri arasında Kurt Rosenwinkel Group, 15-20 Mayıs tarihleri arasında da Chiara Civello Quartet sahne alacak.