‘Yetim hakkına el uzatanların ellerini kırarız’

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, AK Parti olarak kimsesizlere sahip çıktıklarını, ancak tüyü bitmemiş yetimin hakkına el uzatanlara da göz yummadıklarını söyledi.

Sağlık Bakanı Recep Akdağ’ın da katıldığı kongreye tek adayla gidilirken; Ağrı Kutlu Aktaş Spor Salonu’nda yapılan kongreye çok sayıda AK Partili katıldı. AK Parti Ağrı Merkez İlçe Başkanı Adnan Karaca’nın tekrar aday olmadığı kongrede Ömer Çelik, tek aday olarak tek liste ile seçime katıldı. Divan Başkanlığı’na Gümüşhane Milletvekili Sabri Varan’ın seçildiği kongreye Sağlık Bakanı Recep Akdağ’ın salona gelmesiyle başlandı.

AK Parti Ağrı Milletvekilleri Naci Aslan, Kerim Yıldız’ın konuşmalarının ardından kürsüye gelen Sağlık Bakanı Recep Akdağ, AK Parti Hükümeti’nin icraatlarını ve gündeme ait gelişmeleri değerlendirdi.

Hükümetin geride kalan üç yıl içinde fevkalade başarılı çalışmalara imza attığını belirten Sağlık Bakanı Recep Akdağ, suni gündemin kendilerini ilgilendirmediğini söyledi. AK Parti’nin ülke için büyük bir şans olduğunu vurgulayan Bakan Akdağ, “Büyük bir aşk ve mükemmel bir ekip ruhuyla bu ülkeyi en güzel yarınlara taşıyacağımıza yürekten inanıyorum. Bir takım menfaat çevreleri şunu iyi bilsinler ki; bizi karanlık sokaklara sürüklemek isteyenlerin gücü, milletin hür sesini kısmaya yetmeyecektir.” şeklinde konuştu. Geçtiğimiz hafta Ağrı’da başlatılan sağlık operasyonuna da değinen Akdağ, “Tamam, AK Parti kimsesizlerin kimsesidir ancak, tüyü bitmemiş yetimin hakkına el uzatanların da ellerini kırarız.” sözleriyle yolsuzluk yapanlara gözdağı verdi.

Konuşmaların ardından delegelerin oy vermesi işlemine geçildi. Seçimde Merkez İlçe Başkanlığı’na Ömer Şahin getirildi. Oy kullanan delegelere ekmek arası döner ve ayran ikram edildi.