Yıldırım bir şartla Arjen Robben’i getirecek

Aziz Yıldırım, sadece bir şartla Arjen Robben'i getireceğini söyledi.

Devre arasında Ersun Yanal ile sözleşme yenilemeye hazırlanan Aziz Yıldırım büyük söz verdi: Takımı şampiyon yap, Arjen Robben'i Fenerbahçe'ye getireyim…

LİGDE dolu dizgin şampiyonluğa giden Fenerbahçe, asrın transfer planını da uygulamaya koyuyor. Bayern Münih'in Hollandalı yıldızı Arjen Robben için düğmeye basan F.Bahçe böylece bir taşla iki kuş vuracak.

Alman ekibiyle temasa geçen F.Bahçe, hem G.Saray ile anılan Robben'in ezeli rakibine gitmesinin önünü kesecek, hem şampiyonluk yolunda takıma adeta doping yapacak. Başkan Aziz Yıldırım teknik direktör Ersun Yanal ile görüşerek Robben konusunu iletti, "F.Bahçe'yi şampiyon yap, sezon sonunda sana Arjen Robben'i getireyim" dedi

HEYNCKES: ARJEN GİDER

Yıldırım, görüşmede "Rakiplerimiz şampiyonluğumuzu engellemek için transfer çalışmalarına başladı. Kadromuz şampiyonluk için yeterli ama bu transfer yapmayacağımız anlamına gelmez. Üstelik şimdiden gelecek yılın transfer girişimlerini yapmak da F.Bahçe gibi kurumsallaşmış bir takıma yakışır" diye konuştu. Sezon başında yeni teknik direktör Guardiola'nın kadroda düşünmediği belirtilen Robbenmüthiş performansıyla formayı söke söke aldı, "ayrılacak" söylemlerini de yalanladı. Bayern Münih'in eski hocası Heynckes bile, "Arjen gidecek" diye konuşmuştu.

PARAYA KIYACAĞIM

Bayern Münih' in sezon sonunda bir yıllık sözleşmesi kalacak Robben'i satarak para kazanmak istediği belirtiliyor. Şu anda 29 yaşında olan Robben'i ikna etme işi de milli takımdan arkadaşı Dirk Kuyt'a verilecek. Kuyt'ın F.Bahçe ve Türkiye'yi Robben'e anlattığı da biliniyor. Bir dahaki kongrede aday olmayacağını belirten Aziz Yıldırım'ın, "2015'te görevi bırakırken F.Bahçe'yi Şampiyonlar Ligi'nde final oynarken, hatta kupayı kaldırırken görmek istiyorum. Para önemli değil. Robben için ne gerekiyorsa yapacağım, rüya takım kuracağım" sözleri camiada konuşuluyor.