Yıldırım hakeme ‘terbiyesiz’ dedi!

Son haftalardaki hakem hatalarından yakınan Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım’dan sert çıkış.

“Verdiğin kararlara dikkat et. Artık eski Aziz Yıldırım olacağım. Bunların hesabını sorarım. Son haftalarda hep sizin yüzünüzden puanlar kaybettik.”

Sonhaftalardaki hakem hatalarından yakınan F.Bahçe Başkanı Aziz Yıldırım’dan sert çıkış. Sezonun ilk yarısında 2-1 kaybedilen Eskişehir maçı sonrası hakem Kamil Abitoğlu’nun yönetimine isyan eden ve yaptığı “Akıllarını başlarına alsınlar” açıklamasıyla 21 gün hak mahrumiyeti cezası alan Aziz Yıldırım, dün de Abitoğlu’nun akrabası Kuddusi Müftüoğlu’na çattı.

Devre arasında soyunma odasına inen ve Emre ile Tolga’nın kavgasına şahit olan Yıldırım’ın, o sırada odasına gitmekte olan maçın hakemine “Hocam bunlar senin yüzünden oluyor. Terbiyesiz herif. Bunun hesabını sorarım. Bundan sonra eski Aziz olacağım. Son haftalarda hep hakem hatalarından puan kaybettik. Sen iyi bir hakemsin ama bu yönetim sana yakışmıyor. Kayseri’deki pozisyona penaltı çalıyor, Santos’unkine çalmıyorsunuz. Kararlarına dikkat et. Sizin yüzünüzden kazanamıyoruz. Bugün engel olamayacaksın” diyerek tepki gösterdi.

CEZA YOLDA

BU arada Yıldırım’ın Müftüoğlu ile tartıştığı dakikaların aynı anda koridorda bulunan polis güvenlik kameraları tarafından kayıt altına alındığı iddia edildi.

ÖTE yandan Kuddusi Müftüoğlu’nun, F.Bahçe Başkanı’nın kendisine sarfettiği sözleri ve o an yaşananları raporuna yazdığı öğrenildi. Bu rapor doğrultusunda Aziz Yıldırım’ın yarın PFDK’ya sevk edilecek. Yıldırım ağır ceza alması bekleniyor. Bu durumda F.Bahçe Başkanı önümüzdeki hafta Sami Yen’deki G.Saray-F.Bahçe maçını statta izleyemeyecek.

‘Sarvan EL KOYSUN’

F.BAHÇE Asbaşkanı Nihat Özdemir maç bitiminde MHK Başkanı Oğuz Sarvan ve TFF’yi hedef aldı: “F.Bahçe’nin hakları yeniyorsa, bunu kamuoyuyla paylaşırız. Hakem bugün (dün) penaltımızı vermedi. Sarvan bir türlü ortaya çıkmıyor. Ağırlığını koymasını istiyoruz. Everton maçında statta birşey yokken ceza verenlerle G.Saray’a para cezası verenler aynıdır.”

‘İŞTE ÇİFTE STANDART’

‘fenerbahce.org’ 11. haftadaki Kayseri maçında Carlos’un Cangele’yi çekmesine penaltı çalınıp, dün Santos’un düşürülmesine verilmemesini bu görüntülerle destekleyip çifte standart olarak yorumladı.