Yıldız Milliler hazırlıklarını tamamladı

Sakarya'da bugün başlayacak ve 26 Şubat Pazar günü sona erecek 9. Hikmet Erdem Turnuvası'na katılacak olan Yıldız Milli Takım sabah yaptığı antrenman ile hazırlıklarını tamamladı.

Sakaya Atatürk Spor Salonu’nda antrenör Levent Topsakal yönetiminde yaklaşık bir saat süren bir çalışma yapan ay yıldızlı ekip bu antrenman ile hazırlıklarını tamamlayarak Hikmet Erdem Turnuvası’nın ilk maçında karşılaşacağı İtalya maçının saatini beklemeye başladı. Bu yıl 9. su yapılacak olan Hikmet Erdem Turnuvası’na İran, İtalya ve Sırbistan Karadağ takımları ile birlikte katılacak olan Yıldız Milli takımımız turnuvada ilk maçını bu akşam saat 19.00’da İtalya takımı ile yapacak. Turnuvanın diğer maçında ise saat 17.00’de İran ve Sırbistan Karadağ takımları karşı karşıya gelecek.

– LEVENT TOPSAKAL: “HAZIRLIKLARIMIZ İYİ GİDİYOR” –

Sakarya’da 5 gündür kamp yaptıklarını dile getiren Yıldız Milli takım antrenörü Levent Topsakal, “Çok iyi bir çalışma ortamı yakaladık. Avrupa Şampiyonası’na kadar hazırlıklarımızı sistemli bir şekilde yapacağız. Hikmet Erdem turnuvası bizim için önemli bir turnuva, o yüzden bu turnuvada elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışacağız. Takım içindeki uyumumuz çok iyi, zaten uzun zamandır beraberiz” dedi.

– AKKAŞ: ” HİKMET ERDEM TURNUVASI BİZİM İÇİN ÖNEMLİ BİR SINAV” –

Öte yandan A Milli Takım Menajeri ve Kafile Başkanı Barbaros Akkaş ise Sakarya’da daha önce Milli Takım’la birlikte kamp yaptıklarını belirterek, Sakarya halkının millilerimize büyük ilgi gösterdiğini belirtti.

Akkaş ” Bize gösterilen ilgi hepimize büyük moral oldu. Sakaryalıların maçlarımızda da bu ilgiyi devam ettireceğini düşünüyorum. Hikmet Erdem Turnuvası bizim için Avrupa Şampiyonası hazırlıkları içinde önemli sınavlardan birisi. Çok iyi bir takıma sahibiz. Sonuçlar bizim için çok önemli değil, bizim önemsediğimiz sahada oynanan oyun” şeklinde konuştu.

Hikmet Erdem Turnuvası’nın programı ise şu şekilde,

24.02.2006 CUMA

Saat 17.00 Sırbistan Karadağ – İran

Saat 19.00 Türkiye – İtalya

25.02.2006 CUMARTESİ

Saat 17.00 İtalya – Sırbistan Karadağ

Saat 19.00 Türkiye – İran

26.06.2006 PAZAR

Saat 16.00 İran – İtalya

Saat 18.00 Türkiye – Sırbistan Karadağ

Saat 20.00 Kapanış Töreni