Yıldız uyarılara rağmen şehitliğe gitmiş

Bakan Yıldız’a yumruklu saldırı öncesinde korumaların bakanları ortamın hassaslığı hakkında uyardığı öğrenildi.

Hunat Camii’nde Şehit Kurmay Yüzbaşı Levent Çetinkaya’nın cenaze törenine katılan Yıldız ve İçişleri Bakanı Beşir Atalay vatandaşların tepkisiyle karşılaştı. Bunun üzerine koruma polisi sayısı artırılırken, namazın ardından iki bakan polislerin uyarısı üzerine şehidin top arabasına taşınmasını beklemeden camiden ayrılarak valiliğe gitti.

Polisin uyarısına rağmen Yıldız, Garnizon Şehitliği’ne gitmeye karar verdi. Atalay ise Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki’yle birlikte öğlen yemeğine gitti ve saldırıyı bu yemekte öğrendi.

CHP lideri Deniz Baykal, Bakan Yıldız’a “geçmiş olsun” mesajı gönderdi. CHP Sözcüsü Mustafa Özyürek’in, Baykal adına Yıldız’a ilettiği “Geçmiş olsun” mesajında şu ifadelere yer verildi:

“Kayseri’de uğradığınız saldırı nedeniyle Genel Başkanımız Sayın Deniz Baykal’ın üzüntülerini ve ‘geçmiş olsun’ dileklerini iletiyorum. Genel Başkanımız, şahsınıza yönelik saldırıyı şiddetle kınamaktadırlar. Böylesi olaylara sebebiyet verilmemesi için her türlü önlemin alınması gerektiğini ifade eden Genel Başkanımız, size acil şifalar dilemektedir. Şahsım adına da geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum.”