Yıldıztepe yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağı haline geldi

Çankırı Valisi Ali Haydar Öner'in göreve gelmesinden sonra turizm sektörü de canlanmaya başladı.

Yaklaşık son iki yıldır hızlı bir çalışma ile turizmin hizmetine sunulmaya çalışılan Yıldıztepe’de önemli birçok çalışma da tamamlandı.
Yapılan çalışmalar hakkında bilgi veren Vali Ali Haydar Öner, “Yıldıztepe, 1 Eylül 2005 tarihli resmi gazete de turizm merkezi olarak ilan edildi. Çayıroba tesisleri 22 oda dağ evi şeklinde yapıldı. Buranın elektrik, su ve telefon sorunları çözüldü.” dedi.

Saraycık üzerinden Yıldıztepe’ye yol açıldığını kaydeden Öner, “Bin 500 metre uzunluğunda telesiyej için ihale kararı alındı. Alt istasyon kafeterya, üst istasyon kule yapımları başladı.” diye konuştu.
Telesiyej tesisi için Kültür ve Turizm Bakanlığı’ndan 800 milyar, Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü’nden 500 milyar, ayrıca kar aracı alımı için Spordan Sorumlu Devlet Bakanlığından 250 milyar liralık ödeneğin tahsis edildiğini kaydeden Öner, “Yıldıztepe’nin imar planı hazırlandı. Çayıroba tesislerine kış bahçesi ilavesi yapıldı. Çevre düzenleme çalışmalarına kış nedeniyle ara verildi. Yıldıztepe’nin bir an önce tam kapasite ile faaliyete geçebilmesi için bakanlıklarla olan çalışmalarımız devam etmektedir.” dedi.
Öner, Yıldıztepe’yi gören bütün uzmanların ve diğer yetkililerin hep olumlu görüş bildirdiklerini söyledi.