Yılın son günü savaşa devam!

2006’nın son gününe de Fenerbahçe-Federasyon gerginliği damga vurdu.

Başkan Aziz Yıldırım ve Sarı-Lacivertli ekibe ceza üstüne ceza yağdıran Futbol Federasyonu, 2006’nın son gününde Fenerbahçe’ye bir darbe daha vurdu. Federasyon’dan dün yapılan açıklamada Fortis Türkiye Kupası maçlarının tarihlerinin değiştirildiği açıklandı. Daha önce 14 Ocak 2007’de oynanacağı duyurulan grup 5. maçları 21 Ocak’ta, 21 Ocak’ta oynanacağı duyurulan çeyrek final birinci maçları 31 Ocak’ta, 31 Ocak’ta oynanacağı duyurulan çeyrek final ikinci maçlarının ise 28 Şubat’ta oynanacağı açıklandı.

Ciddi gelir kaybı
Ancak iki maç seyircisiz oynama cezasını 21 ya da 31 Ocak’taki kupa maçlarından birinde tamamlayıp, Gençlerbirliği ile yapılacak lig müsabakasını İstanbul dışında bir sahada, seyircisinin karşısında oynamayı planlayan Fenerbahçe’nin hesapları alt üst oldu. Kanarya, kura çekiminde 31 Ocak’taki çeyrek final ilk maçını deplasmanda oynamak zorunda kalırsa, ligdeki Gençlerbirliği karşılaşmasında da taraftarından yoksun olacak. Sarı-Lacivertliler bu taktirde ciddi bir gelir kaybına uğrayacak.

Başkan’dan mesaj
Daha önce Serkan Acar imzası ile federasyona başvuran ve programın değiştirilmesine kesinlikle karşı çıktıklarını ileten Fenerbahçe’nin, hakkını mahkemede arayacağı belirtildi. Fenerbahçe Dergisi’nin yeni sayısında taraftarlara seslenen Başkan Aziz Yıldırım ise, “Fenerbahçe Spor Kulübü’nün önlenemez yükselişinden korkanlar, her ay yeni bir şike iddiası ve çeşitli cezalarla yolumuzu kesmeye çalışıyor. Hiçbir güç bizi yolumuzdan alıkoyamayacak. Bu yolda en büyük kozumuz taraftarımızdır” dedi.