‘Yıllık gelir hedefimiz 150 milyon dolar’

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, Fenerbahçe Dergisi'nin 37. sayısına gündemdeki konulara ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

Fenerbahçe’nin oynamadığı karşılaşmalarda bile kendisine, ailesine ve takımına yönelik küfürlü tezahüratların yapıldığını vurgulayan Yıldırım, şöyle devam etti:”Ancak daha önce de şahsım tarafından yapılan, yine Federasyon’un ve İl Güvenlik Kurulu’nun yaptığı uyarı ve uygulamaları dikkate almayan diğer kulüplerin birkaç kendini bilmez taraftar grupları, Fenerbahçe’nin mücadele etmediği karşılaşmalarda bile benim ve kulübümüm aleyhine kötü tezahüratlarda bulunup hatta küfürler savurarak kendilerini ve kulüplerini gülünç duruma düşürmektedirler”

Başkan Yıldırım, statlarda yaşanan küfürlü tezahüratları engellemek için İl Spor Güvenlik Kurulu, Federasyon, kulüpler ve medyanın ortak hareket etmeleri gerektiğini kaydederek,”Statlar, hiç kimsenin bu yönde kullanabileceği hakimiyet alanları değildir. Kendini bilmez birkaç kişinin provoke ettiği hadiseler, tribünlere gereksiz bir biçimde yansımaktadır. Bu konuda, İl Spor Güvenlik Kurulu, Federasyonlar, kulüpler ve medya ortak bir yolda yürümek durumundadır. Bu kişilerin tespiti açısından güvenlik önlemleri çoğaltılacaktır. Türk sporunu ulusal ve uluslararası arenada hak ettiği seviyeye taşımak için, uygulanan kanunların işlerliğini koruması ve her branş için temiz tribünlerin oluşması gerekmektedir. Bu bilincin, Fenerbahçe taraftarında oluştuğu gibi, her kulübün mensubu ve taraftarı tarafından bir an evvel kazanılması gerekmektedir.” şeklinde konuştu.

ŞAMPİYONLUK YOLUNDA HİÇBİR ŞEY KAYBETMEDİK”

Turkcell Süper Lig’de bu sezon da şampiyon olacaklarına inandığını kaydeden Başkan Yıldırım, henüz kaybedilen herhangi birşeyin olmadığını kaydetti. Teknik direktör Christoph Daum’un yönetimdeki takımın Fenerbahçe camiasına ard arda 3. şampiyonluğu yaşatacak güçte olduğunu kaydeden Yıldırım,” Teknik Direktörümüz hakkında bugün yapılan eleştiriler ne ilktir, ne de sondur. Her şeyden önce hocamıza ve onun yaptığı planlara güveniyor ve inanıyoruz.” şeklinde konuştu.

“GELİRİMİZİ 150 MİLYON DOLARA ÇIKARACAĞIZ”

Fenerbahçe Kulübü’ne başkan seçildiğinde kulübün yıllık gelirinin 10-15 milyon dolar civarında olduğunu hatırlatan Yıldırım, yaptığı konuşmalarda 100. yıldaki hedeflerinin 100 milyon dolar olacağını söylediğini hatırlatarak,”100. yıla girmeden bu hedefimizi tutturduk. Şimdiki hedefimiz 150 milyon dolardır. Bu aşamaya tabi ki kolay gelmedik, ama çalışma arkadaşlarımla birlikte çok tutarlı ve düzgün bir program yaptık. Taraftarımızın kulübümüze verdiği maddi-manevi desteğe inandık ve bugünlere geldik.

Sevgili Fenerbahçeliler, Avrupa’nın sayılı takımları arasına gireceğimiz günler de çok uzakta değildir.” açıklamasında bulundu.