Yılmaz Arslan: Hedefimiz olimpiyatlar

Kadınlar Milli Takım Teknik Direktörü Yılmaz Arslan, bugün sona eren Kadınlar Güreş Avrupa Şampiyonası'nı değerlendirdi.

Kadınlar Milli Takım Teknik Direktörü Yılmaz Arslan, bugün sona eren Kadınlar Güreş Avrupa Şampiyonası’nı değerlendirdi.

Geçen yıl gerçekleştirilen Avrupa Şampiyonası’nı 23 puanla 7. sırada tamamladıklarını hatırlatan Yılmaz Arslan, bu yıl ilk 6’yı garantileyerek, Moskova’da kasım ayında düzenlenecek Milletler Arası Güreş Kupası’na katılacaklarını belirtti. Yılmaz Arslan, yıllardır bayan güreşinde final yapamadıklarını dile getirerek, şöyle konuştu: “Bu yıl Hafize Şahin’le bir de final yaptık. Hafize Şahin, merdivenleri tek tek çıktı. 2012 yılında gençlerde hem Dünya hem de Avrupa ikincisi oldu. 2013’de Avrupa 3.’sü ve Akdeniz Oyunları şampiyonu oldu. Bu yıl da Avrupa ikincisi oldu. Hedefimiz şimdi, Hafize için, Avrupa’da altın Dünya’da ise madalya.”

Dünya Şampiyonası’nda altın madalya almaları halinde ise olimpiyatlara gidebileceklerini kaydeden Arslan, başarısız olmaları halinde de önlerindeki 3 kalifikasyonları iyi değerlendirmeleri gerektiğini ifade etti.

“TESİS SORUNUMUZU ÇÖZMELİYİZ”

Hedeflerinin olimpiyatlar olduğunu belirten Arslan, bayan güreş milli sporcularının tesisi olmamasından yakındı.

Arslan, sözlerini şöyle tamamladı: “Çalışmalarımıza gelince bizim sporcuların biraz daha fazla turnuvalara iştirak etmesi lazım. Artı ikili kamplara katılmalı. Bir de Sarıyer, groke romenin mağbeti diyoruz. Elmadağ, serbestin mağbeti, bayanlarımızın ise bir tesisi yok. Bu tesis sorununu çözdüğümüz zaman çok daha kısa zamanda bu madalyalara ya da hedeflerimize ulaşabiliriz.”