Yılmaz: Bir Rizeli neye bedel görülecek

Genel seçimlerin kesin olmayan sonuçlarına göre, 40 bin 653 oyla Rize'den bağımsız milletvekili seçilen eski başbakanlardan Mesut Yılmaz, bundan sonraki görevinin; bir Rizelinin neye bedel olduğunu bütün dünyaya göstermek olduğunu söyledi.

Mesut Yılmaz, milletvekili seçim sonuçlarının açıklanmasının ardından Rize Cumhuriyet Meydanı’nda kendisini bekleyen sevenlerine hitap etmek için meydana geldi. Sevenleri tarafından havai fişek gösterileri ve büyük bir sevgi seli ile karşılanan Yılmaz, seçim otobüsünün üzerinden yaptığı konuşmada, verdikleri destekten dolayı bütün hemşehrilerine teşekkür etti.

Seçim sonuçlarına göre, seçilebileceği oydan 10 bin fazla oyla milletvekili seçildiğini ifade eden Yılmaz, “Rizeli hemşehrilerim beni gerekli oydan 10 bin fazlasıyla milletvekili yaptı. Bütün hemşehrilerime şükranlarımı sunuyorum. Rizeli hemşehrilerime güvenmekle ne kadar doğru yaptığımı bir kere daha gördüm. Sadece Rize’nin değil Karadeniz’in tarihteki ilk bağımsız milletvekili oluyorum. Benimle beraber seçilen diğer milletvekili arkadaşlarımı kutluyorum.” dedi.

Bundan sonra boynunda yeni bir görev olduğunu anlatan Yılmaz, şöyle devam etti: “Şimdi benim boynumda bir görev var; onu da biliyorum. O görev; bir Rizelinin neye bedel olduğunu bütün dünyaya göstermek.”

Yılmaz’ın milletvekili seçilmesini horon oynayarak kutlayan vatandaşlar, “Başbakan Yılmaz, vur vur inlesin Kasımpaşa dinlesin” şeklinde sloganlar attı.