Yılmaz Vural: Maçı kaybettiğimiz için üzgünüz

Mersin İdmanyurdu Teknik Direktörü Yılmaz Vural, Balıkesirspor maçını 1-0 kaybettikleri için üzgün olduklarını söyledi.

Mersin İdmanyurdu Teknik Direktörü Yılmaz Vural, Balıkesirspor maçını 1-0 kaybettikleri için üzgün olduklarını söyledi.

Maç sonu yaptığı açıklamada, Orduspor’un puan kaybettiği bir haftada kazanabilmiş olsalardı aradaki farkın 4 puana düşeceğini hatırlatan Yılmaz Vural, birinci devre 4, ikinci devre ise 5 pozisyonları olduğunu ifade etti. Vural “Rakibin ise 1 attığı gol pozisyonu bir de 38. dakikada auta attığı bir pozisyon 1-0 mağlupsunuz. Tabi ki bu insanı üzüyor. Geçen haftada ayrı bir şanssızlık, bitmiş bir maç, en iyi oyuncusu çıkmış maç bitiyor derken penaltı kalende gol gör…” şeklinde konuştu.

Taraftarın maça ilgisinin kendisini mutlu ettiğini anlatan Vural şöyle devam etti: “Bizim seyircimiz çaba sonrası maçı kaybediyorsak alkışlıyor. İşte seyircilik budur. Bu kadar gayret sonrası alkışlaması beni çok mutlu ediyor sağolsunlar. Kısacası üzgünüz. Şu anlamda; çarşamba günü bu kadar taraftarın geldiği bir maç var. Futbolu seven bu kentin bu yarışın dışında kalması mümkün değil. Biz, inanın evimize gitmiyoruz burada bu takımın çıkması adına uğraşıyoruz. İnşaallah bizi mahcup etmez. Balıkesirsporluları tebrik ediyorum. Kısıtlı imkanlara rağmen bu işin mücadelesini veriyorlar.”

Mersin İdmanyurdu futbolcuları Güven Varol ve Milan Mitroviç ise maçı kaybettikleri için üzgün olduklarını dile getirdi.

Balıkesirspor Teknik Direktörü İsmail Ertekin ise ilk yarı boyuncu çok zorlandıklarını ve istediklerimiz yapamadıklarını söyledi. Mersin İdmanyurdu’nun çok güçlü bir takım olduğuna dikkat çeken Ertekin şunları söyledi: “İyi de pas yaptılar. Zaman zaman zor durumda kaldık ama iyi mücadele ile devreyi gol yemeden bitirdik. Biz de pozisyon yakalamaya çalıştık ama çok etkili olduğumuz söylenemez ilk yarı için ama devre arası oyuncularım toparlandılar ve ikinci yarıya iyi bir giriş yaptılar. Kolay pozisyon vermedik. Amacımıza ulaştık. Bulduğumuz pozisyonu gol yaptık. Ondan sonra arkasından pozisyonlar yakaladık. Koruma içgüdüsüyle maçın son 20 dakikası biraz bunaldık ama kazandık. Mutluyum. Ligin bu evresinde çok iyi oyundan ziyade 3 önemli. 3 puanı kazandığımız için çok sevinçliyiz.”

Balıkesirli futbolcuları Kerem Can Akşam ve Ertuğrul Arslan ise maçı kazandıkları için sevinçli olduklarını söyledi.