Yılmaz Vural Real Madrid’e transfer oldu!

Usta teknik adam Yılmaz Vural, Real Madrid'i çalıştırdığını görmüş. Nasıl mı?

Süper Lig’de bir çok takımı çalıştırmasına rağmen her fırsatta 3 büyükler ya da milli takım arzusunu dile getiren Yılmaz Vural bir öğrencinin sorusu üzerine ilginç bir cevap verdi.

Okan Üniversitesi’nde düzenlenen "Futbol Söyleşisi"ne katılan Yılmaz Vural, bir öğrencinin "Futbolcu olmak istiyorum. Rüyamda bile çok iyi futbol oynadığımı görüyorum" sözü üzerine, "Ben de rüyamda Real Madrid’i çalıştırıyorum" karşılığını verdi.

Yılmaz Vural, şike davasından Mancini'ye, futbolculara attığı tokattan teklif aldığı takımlara kadar birçok konuda samimi açıklamalar yaptı.

"SEZON BAŞINDA HİÇ TAKIM ÇALIŞTIRAMADIM"

Hiç sezon başında bir takım çalıştırmadığını belirten Vural, "Çok sıkıştıklarında, artık 'Allah kahretsin. Denize düşen yılana sarılır' misali beni arıyorlar. Böyle  buluyoruz genelde. Olsun, bizim de rolümüz bu oldu ülkede" dedi. İdaresi ile yönetim organizasyonuyla kulüplerin çoğunun durumu rezalet olduğunu belirten Vural, "Mesela sayın Ünal Aysal çok varlıklı bir beyefendi. Müthiş bir eğitim almış. Fakat kulüp idaresinde sınıfta kalıyor. 25 tane genci idare edemiyorsunuz. O kadar zor bir  ki. Bu ekran, bu kamera çok enteresan bir şey sanırım, çekiyor insanı herhalde. Bu amatör bir yöneticilik. Koca Galatasaray ’ın durumu spor yöneticiliğinden anlamayan insanların sayesinde bu durumda. Zor bir  yapıyoruz. 51 yaşındayken ben by-pass olmak zorunda kaldım. 27 senede 22 takım yönetmek kolay değil" diye konuştu.

"TÜRKİYE'DE ŞİKE YAPILMADI' DİYEYEMİZ"

Şike sürecinin futbola çok zarar verdiğini belirten Vural, "İngiltere bu tür operasyonları farklı yaptı. Şikeye karışan takımları bir araya toplayıp ‘bakın elimizde bu deliller var. Bir daha yaparsanız gözünüzün yaşına bakmayız’ dediler. Bakın şimdi İngiltere’de dünyanın en temiz futbolu oynanmakta. Fakat İtalya’da ve Türkiye’de farklı bir yöntem uygulandı. ‘Türkiye’de şike yapılmadı’ diyemeyiz. Türkiye’de şike sürecinde yaşananlar futbolaolan ilgiyi de azalttı. Kayseri’ye gidin bakın dünyanın en güzel statlarından birini yaptılar. Antrenman tesisleri, her şeyleri var. Ama 2 bin kişi gelip çekirdek yiyor orada" dedi.