Yılmaz Vural Toros Koleji öğrencileriyle buluştu

Özel Antalya Toros Koleji, Antalyaspor Kulübü Genel Direktörü Yılmaz Vural'ı konuk etti.

Yaklaşık 1,5 ay önce Yılmaz Vural’ı ziyaret eden Toros Koleji öğrencilerine bu sefer Vural iade-i ziyarette bulundu. Okulun konferans salonunda öğrencilerle bir araya gelen Vural, çalışmanın ve başarılı olmanın önemine değindi. Futbol kariyerinden ve yaşadığı olaylardan bahseden Vural, Antalyaspor ile ilgili planlarını anlattı.

Vural öğrencilere, “Avrupa ülkelerinde Türkiye’den daha çok futbola ilgi var. İnsanlar stresten dertlerinden kurtulmak için futbol ve diğer spor dallarıyla yakından ilgileniyor. Türkiye’de bu çok zayıf. Ben 1988 yılında da Antalyaspor’da yine hocalık yapıyordum. Üç bin seyirci geliyordu. Bugün onca nüfus artışına rağmen yine aynı sayıda seyircisi var. Futbol bir uyuşturucu gibidir. Birçok ülkede insanlar dertlerinden tasalarından futbol izleyerek kurtuluyor.” diye konuştu.

Vural yaptığı konuşmanın ardından öğrencilerin sorularını yanıtladı. Genel Direktör Vural, bir öğrencinin “Sporcu olsaydık bize neyi öğütlerdiniz?” sorusuna, “Önce eğitimli olmanızı öğütlerdim. Eğitim insan beyninin daha iyi çalışmasını sağlar. Bunun yanında karakterli ve hırslı olmanızı öneririm.” dedi.

Yılmaz Vural, “Futbolcularla sorunlarınız oluyor mu? En sevdiğiniz futbolcu kim?” sorusuna, “Aile içerisinde nasıl sorunlar yaşanıyorsa bizde de sorunlar olabiliyor. Ama biz de bir aileyiz. Aile içerisinde annenize yada babanıza hangi çocuğunuzu çok seviyorsunuz? diye sorsalar hepsini der. Bende öyle bütün futbolcularımı seviyorum.” şeklinde konuştu.

Vural’a öğrencilerle yaptığı söyleşinin ardından günün anısına çiçek verildi. Mikrofonu alan bir öğrenci Antalyaspor Kulübü Genel Direktörü Yılmaz Vural salondan ayrılırken “Şampiyonluk için bu aleme geldik, bu alemde kral Yılmaz Vural” diye tezahürat yaptı.