Yılmaz Vural’a Bakü’den teklif!

İstanbul'un köklü kulüplerinden ve Süper Lig'in son haftalarında çıkış gösteren ekibi Kasımpaşa, yıllardır hayalini kurduğu süper tesislere kavuşuyor.

Hükumet, Mavi-Beyazlı kulübün yaralanması için Kemerburgaz’daki Hamidiye Tesisleri’nin yakınında bulunan 170 dönüm alanı tesis yapımı için Kasımpaşaspor’a verdi. Kulüp yetkilileri bu alana acil olarak 6 futbol sahası ve kapalı alan ünitelerini gerçekleştirmek üzere düğmeye bastı.

Bu arada Recep Tayyip Erdoğan Stadı’nda bir dizi incelemelerde bulunan ingiliz uzmanların kararı ise kulüp yetkililerini şok etti.

Zemini inceleyen uzmanlar burada futbol oynamanın mümkün olmadığını belirten bir rapor sundular. Hemen harekete geçen kulüp yetkilileri zeminin 1.5 ay sonra sökülmesine karar verdi ve bu çalışmalar ile birlikte kapalı tribünün karşısında bulunan ve bu alanın sol tarafına düşen bölgeyi tribün yapma kararı aldı. Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ve Belediye yetkililerinin çarşamba günü Recep Tayyip Erdoğan Stadı’nda bir dizi çalışmalar yapacakları öğrenildi.

HOCA YUVADAN UÇUYOR MU ?

Bir puan ile aldığı Kasımpaşa’yı kısa sürede çıkış yapan bir takım haline getiren ve son haftalarda aldığı sonuçlarla da futbol takımını öne çıkartan başarılı teknik direktör Yılmaz Vural’a ise Bülent Korkmaz’ın ayrıldığı Azerbaycan’ın Bakü Kulübü’nden bir teklif geldi.

Vural ve Bakü Kulübü’nün yetkilileri önümüzdüke hafta bir kere daha görüşecekler. Anlaşma olduğu takdirde Yılmaz Vural’ın sezon sonunda kulüpten ayrılması bekleniyor.