Yılmaz’a cevap; Dönse de bıraktığını bulamaz

Anavatan Partisi Genel Başkanı Erkan Mumcu, eski çalışma arkadaşlarına siyasete yeniden döneceğini söyleyen ANAP eski lideri Mesut Yılmaz’la birlikte çalışmaya sıcak bakmıyor.

Erkan Mumcu, dün Adapazarı’nda Sakarya Sanayici ve İşadamları Derneği’nin (SASİAD) düzenlediği aylık bilgilendirme toplantısında, ekonomik gelişmeleri değerlendirdi. Mumcu, toplantıda yaptığı konuşmada, Türkiye’de ihracatın ithalata dayalı olarak bir büyüme seyri gösterdiğini belirterek, ihracattaki büyüme hızının yetersiz olduğunu savundu. Makro ve mikro ekonomik değerlerdeki artışların hiçbir şey ifade etmediğini ileri süren Mumcu, “Bu her iki değer için telaffuz edilen söylemler tamamıyla yalandır. ‘Makro ekonomik değerlerde iyileşme var; ama bu şu an mikro ekonomiye yansımıyor. Ama gidiş iyi’ demek dünyanın en büyük yalanıdır. Eğer bir insan hastaysa hastadır.” diye konuştu.

Anavatan lideri, konuşmasının ardından gazetecilerin soruları üzerine Yüce Divan’daki davada aklanmayı bekleyen Mesut Yılmaz’ın dönüş mesajını değerlendirdi. Mumcu, konuya ilişkin haberler için şu yorumu yaptı: “Dönüp dönmemesi konusunda bir şey söylemek benim hakkım değil. Partiler kişilerin değil, milletin malıdır. İsteyen gelir, isteyen gelmez. Bazı prosedürler var. Ayrıca böyle bir ihtimal de yok. Bu konuda en küçük bir beyanı yokken ve bunu bir spekülasyon konusu yapmak ve özellikle de yargı aşamasındaki bir insan için gıyabında bunu konuşmak biraz da haksızlık diye düşünüyorum. Bu konuda spekülasyon yapmak istemediğim için bu soruyu daha fazla cevaplandıramayacağım.”