Yimpaş şirketlerine ihracat ödülü

Yozgat Ticaret ve Sanayi Odası, 2005 yılında en fazla vergi ödeyen ve ihracat yapan, aralarında Yimpaş Holding'e ait 4 şirketin de yer aldığı 51 şirket ve şahsa teşekkür plaketi verdi.

Son günlerde yöneticileri hakkındaki çeşitli iddialar nedeniyle gündemden düşmeyen, merkezi Yozgat’ta bulunan Yimpaş Holding’e bağlı 4 şirkete, en fazla vergi verip ihracat yaptığı için plaket verildi.

Plaket töreni sonrasında bir açıklama yapan Yimpaş Holding Yönetim Kurulu Üyesi ve Başkan Vekili Abdullah Örnek, Yönetim Kurulu Başkanı Dursun Uyar’ın, il dışında olduğu için ödül törenine katılamadığını söyledi. Başkan Vekili Örnek, Yimpaş’ın tüm işlemlerinin yasalara uygun olduğunu belirterek, ”Biz ülke için, Yozgat için çalışıyoruz” dedi.

Yimpaş ile ilgili iddialarla ilgili olarak Yargıtay’ın üç gün önce kendi lehlerine yeni bir karar verdiğini ifade eden Örnek, ortaya atılan iddialarla ilgili olarak haklılıklarının bir kez daha yargı kararı ile tescil edildiğini ifade etti.

Abdullah Örnek, Yimpaş Holding grubuna yönelik yapılan yayınları ”yalan ve iftira” olarak nitelendirdi ve ”Acımasızca, insafsızca bir linç girişimi başladı ve devam ediyor” diye konuştu.

Örnek, 4 şirketin ödüle layık görüldüğüne işaret ederek, Yimpaş’ın, Türkiye’de 40 ilde ve yurt dışında birçok ülkede yatırımı olan büyük bir kuruluş olduğunu söyledi. Avusturya’dan, İsrail’den Türk Cumhuriyetlerine kadar Yozgat’ta ve Türkiye’nin değişik yerlerinde üretmiş olduğu ürünlerini 30’a yakın ülkeye ihraç ettiklerini ifade eden Abdullah Örnek, şöyle dedi: “Beş Yargıtay kararı Yimpaş’ın bütün çalışmalarında haklı olduğunu, kanunlara uygun bir çalışma yaptığını tescillemiştir. Tüm bunlara rağmen bu yalan ve iftiralarını sürdüren gerek siyasi parti liderlerini ve gerekse köşe yazarlarının tamamını biz yüce Türk adaletine havale ediyoruz, verilecek kararı hep birlikte bekliyoruz. Biz çalışmalarımıza devam ediyoruz.”