Yine buzlanma ve don uyarısı yapıldı

Türkiye genelinde olduğu gibi Bursa'da bir haftadır yoğun olarak süren kar yağışı etkisini kaybederken yetkililer, buzlanma ve don olaylarına karşı vatandaşları uyardı.

Yoğun kar yağışı boyunca Bursa’da, Büyükşehir Belediyesi, Köy Hizmetleri İl Müdürlüğü, Karayolları İl Müdürlüğü ve Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekiplerinin sıkı ve planlı çalışmaları sonucunda çok büyük aksilikler yaşanmadı.

Meteoroloji Bölge Müdürlüğü yetkililerinin kar yağışının etkisini kaybederek don ve buzlanma tehlikesinin başladığı uyarısı yapmasının ardından tedbirlerin daha da artırılacağı açıklandı.

Özellikle gece saatlerinde don ve buzlanmadan dolayı sürücülerin dikkatli olması gerektiğini bildiren yetkililer, kentte hava sıcaklığının bu gece sıfırın altında 6 dereceye kadar düşeceği uyarısında bulundu. Isının geceleri salı gününe kadar daha da düşeceği uyarısında bulunan yetkililer, önümüzdeki 4 gün boyunca don ve buzlanmanın süreceğini bildirdi.

Öte yandan Bursa Su ve Kanalizasyon İdaresi (BUSKİ), açıkta bulunan su sayaçlarının donmasını önlemek amacıyla korumaya alınması gerektiği konusunda Bursalıları uyardı.