Yine kaza yine yaralılar

Adana'da servis otobüsü ile otomobil çarpıştı: 5'i ağır 19 yaralı

Yaralılar Adana’daki çeşitli hastaneler ile Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Balcalı Araştırma Hastanesi’nde tedavi altına alındı.
Alınan bilgiye göre kaza, saat 01.00 sıralarında Adana – Mersin D – 400 Karayolu Şakirpaşa Kavşağı’nda meydana geldi. Mersin’den Adana istikametine gelmekte olan 01 GN 525 plakalı otomobil, kavşakta Adana HiltonSa Oteli personelini taşıyan Hasan Aslan (43) yönetimindeki 01 S 2214 plakalı otobüse arkadan çarptı. Çarpan otomobil hurdaya dönerken, servis otobüsü de devrildi. Kazada otobüs ve otomobil içerisinde bulunan toplam 19 kişi yaralandı. Yaralılar olay yerine gelen 6 ambulans ile çeşitli hastanelere kaldırılarak tedavi altına alındı. Hamile olduğu öğrenilen yaralı bir kadının ise Adana Doğum Hastanesi’ne kaldırılarak tedavi altına alındığı ve sağlık durumunun iyi olduğu bildirildi. Kazada yaralananlardan 8’si Adana Devlet Hastanesi, 2’si Numune, 5’i ÇÜ Balcalı Araştırma, 3’ü Seyhan Başkent ve 1’i de Doğum Hastanesi’nde tedavi altına alındı. Yaralılardan 5’inin durumunun ağır olduğu kaydedilirken, 13 kazazedenin kaldırıldıkları hastanelerde yapılan tedavinin ardından taburcu edildikleri bildirildi.

Yaralılardan otobüs sürücüsü Hasan Aslan, olay anını şöyle anlattı: “Ben yeşil ışıkta geçiyordum. Bir anda ne olduğun anlamadım. Ben normal trafik kurallarına göre seyir halindeydim. Yeşil ışık yandıktan sonra geçtim ama karşıdan gelen otomobil süratli olduğundan fren yapamadı ve benim kullandığım araca arkadan çarptı. Ardından da devrildik ve aracın içerisinde bağrışmalar oldu”. Yaralılardan İlke Yıldız (25) ise “Arkadaşımla otobüste sohbet ediyordum. Ne olduğunu görmedim otobüsün devrilmeye başladığını ve arkadaşlarımın bağrışmalarını duydum” dedi.

Kazada yaralananlardan 14’ünün isimleri şöyle: H. İbrahim Özgüler (26), Serkan Bozkurt (21), Gürça Öztürk (19), Orhan Baskın (20), Hacer Güner (20), Başak Öcal (20), Emre Yıldız (22), Hakkı Yılmaz (19), Duygu Bozkurt (20), İbrahim Sağdıç (23), Neslihan Özbek (27), İlke Yıldız (25), Mustafa Akdağ (25) ve Murat Doğan