Yine kuşgribi şüphesi!

Sinop sahillerinde çok sayıda ölü göçmen kuş bulundu. Balıkçı ağlarına takılarak telef oldukları bildirilen karabatak ve karatavuklardan şüphe üzerine numune alındı.

Sahilde çok sayıda telef olmuş karabatak ve karatavuka rastlayan Tarım İl Müdürlüğü ekipleri, kuşları veteriner kontrolünde topladı. Görevliler, bu mevsimde bu kadar göçmen kuşun ölümünün normal olmadığını belirterek, numuneleri Samsun’a göndereceklerini söyledi.

Bu arada, kuşların balıkçı ağlarına takılarak telef olduğunu ve kesinlikle bir hastalık belirtisi olmadığını bildiren Tarım il Müdürü Sıddık İpek, “Vatandaşlarımızdan çok sayıda ihbar alıyoruz. Bugün akşam saatlerinde Akliman çevresinde telef olmuş karabatak ve karatavuk türü kuşlar olduğu ihbarını aldık. Bölgede yaptığımız araştırmalarda çok sayıda ölü kuşa rastladık. Bunlar balıkçı ağlarına takılmış, kesinlikle bir hastalık söz konusu değil ancak biz yine de numune alarak laboratuara gönderdik. Sonuçlar birkaç gün içerisinde belli olur, tedirgin olmaya gerek yok” dedi.