Yine trafik kazası ve bu defa 28 yaralı

Afyonkarahisar'da bir yolcu otobüsünün aşırı kar yağışı nedeniyle virajı alamayarak şarampole yuvarlanması sonucu meydana gelen kazada 25 yolcu yaralandı.

Ali Sayın yönetimindeki 34 KU 999 plakalı Fındıkkale firmasına ait yolcu otobüsü Afyonkarahisar girişindeki üst geçitte virajı alamayarak yan yattı. Yolda bir süre sürüklenen otobüs daha sonra şarampole doğru kaymaya başladı. Otobüs, 3-4 takla atabildikten sonra durabildi.
Kaza sonrasında otobüste adeta can pazarı yaşandı. Bazı yaralılar camlardan kendilerini dışarıya atarken, bazıları da araç içinde sıkışıp kaldı. Bölgeye çok sayıda kurtarma ekibi ve ambulans sevk edildi. Olay yerinden alınan yararlılar hastanelerde tedavi altına alındı. Çok sayıda yararlı olması nedeniyle hastanelere doktor ve personel takviyesi yapıldı.
Yaralılardan İbrahim Demirel, otobüsün viraja geldiğinde aniden kaymaya başladığını söyledi. Dışarıda çok fazla kar olduğunu ifade eden Demirel, “Birden kaydığımızı hissettim. Otobüsün kontrolden çıkması ile birlikte önce bariyerlere çarptık sonrada şarampole inerek yuvarlanmaya başladık.” dedi. Otobüsün birkaç defa takla attığını belirten Demirel, yolcuların büyük bir panikle bağırdıklarını kaydetti.
Kazayı yaşayan 10 yaşındaki Arzu Küçük ise hastanede gözyaşları içinde annesini aradı. Kazayı ciddi yara almadan atlatan Küçük, hastane polisi tarafından sakinleştirildi. Küçük, annesini gördükten sonra sakinleşebildi.
İlk belirlemelere göre, kazada yaralananların isimleri şöyle: Hilal Küçük, Büşra Küçük, Aysun Sağır, İsmail Akdağ, Sabri Yüksel, İbrahim Demirel, Mazriye Koç, Ozan Kurt, Yusuf Yiğit, Arzu Küçük, Yasin Demir, Erkan Göngör, Nihat Yurt, Hatice Ustaraş, Ekrem Soğukoğlu, Yaşar Çetin, Emine Yılmaz, Şerafettin Yılmaz, Ayşe Yılmaz, Hüseyin Hamdi Yılmaz, Esma Tepe, Zehra Kursak, Seval Erol, Serpil Köylü, Cevdet Köylü, Mehmet Köylü, Ali Akkaya, Süleyman Parlak.